ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Usta Öğreticilere Teşekkür Belgesi Verildi

Usta Öğreticilere Teşekkür Belgesi Verildi

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda görev yapan usta öğreticiler ile yapılan toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN; köy okullarımızdaki anaokullarına oyuncak yardımı için Erzincan Park AVM’de sergi açıp, yapmış oldukları ürünlerin satışından elde edilen 2500.-TL. geliri bağışlayan 15 usta öğreticimize sosyal sorumluluk projesi kapsamında teşekkür belgesi verdi.

Toplantıya İl Millî Eğitim Şube Müdürü Muhammet ŞAHİN, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ziya YAVUZ ve usta öğreticiler katıldı

Toplantıda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, usta öğreticilerimizin görev yaptıkları yerlerde arama tarama yaparak okuma yazma bilmeyen halkımızı tespit etmelerini, bunların sayısı bir kişi bile olsa bize bildirmelerini, o bir kişi için bile kurs açılacağını ifade etti. Usta öğreticilerimizin görevleri sırasında gerek kendileri, gerekse kursiyerlerin Devlet malını iyi koruma yönünde hassasiyet göstermelerini, elektrik, su, doğalgaz, temizlik malzemesi gibi ihtiyaç maddelerini kullanırken tasarruf tedbirlerini riayet etmelerini vurguladı.

Her bir usta öğreticimizin aynı zamanda okullarla sıkı bir iletişiminin olduğunu, dolayısıyla kursiyerler aracılığıyla kadınlarımızın, çocuklarımızın eğitimi ve ahlaki gelişimi noktasında bir seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi. Kursiyerlerimizi girişimcilikte önce kadın eğitimi konusunda bilgilendirilmelerini ve kursiyerlerimizin girişimcilikte önce kadın eğitimi alması gerektiğini en kısa sürede açılacak olan eğitime katılmalarını söyleyerek bu konuda bakanlığımızca hazırlanan videolar usta öğreticilerimize izlettirildi. Ayrıca http://oncekadin.gov.tr/ adresine girilerek eğitim sonucunda kursiyerlerimizin üretmiş olduğu ürünlerin bu siteden satışının yapılarak aile ekonomilerine katkı sağlayabileceklerini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN usta öğreticilerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

 10-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-201710-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.