ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başladı

İlimizde 2015–2016 Eğitim-Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası kutlama programı Yavuz Selim İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başladı

2015–2016 Eğitim-Öğretim yılına başlama ve İlköğretim Haftası Yavuz Selim İlkokulu’nda düzenlenen programla kutlandı. Programa Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, Erzincan Belediye Başkan Vekili Karabey ATICI, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, il protokolü, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programda öğrenciler tarafından şiirler okundu. Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, yeni bir eğitim öğretim yılına girmenin sevincinin yaşandığını belirterek 2015–2016 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Program,  4’üncü sınıf öğrencilerinin okula yeni gelen 1’inci sınıf öğrencilerini hoş geldin çiçeği vermesiyle devam etti. Törende son olarak konuşma yapan Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN,  eğitim ve öğretim alanında belirlenen hedefe bir yıl gibi kısa süre içerisinde gelindiğini ifade ederek, okul öncesi eğitimde okullaşma oranının da büyük bir artış gösterdiğine dikkat çekti.

Törenin ardından Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN ve katılımcılar tarafından, yapımı tamamlanan Yavuz Selim Anaokulu hizmete açıldı.

 

Yavuz Selim Mahallesi’ndeki programların ardından İzzet Paşa Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 100 öğrenci kapasiteli Kardelen Anaokulu’nun açılışına geçildi. Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN, Belediye Başkan Vekili Karabey ATICI, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN tarafından okulun açılışı yapıldı.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.