ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 76. Yılında Erzincan´da düzenlenen törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Atatürk Anıtı önünde başlayan törenlere, Vali Süleyman KAHRAMAN, Erzincan Milletvekili Sebahattin KARAKELLE, 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU, Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Kurum amirleri, askeri ve sivil erkân, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Tören, Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulması, saat 9.05´te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla sona erdi.

 Daha sonra törenler, Müftülük Konferans salonunda Mustafa Doğan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programıyla devam etti. Tören saygı duruşu ve İstiklâl marşının okunması ile başladı. Daha sonra Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayatını anlatan bir video gösterildi.

 Okul öğrencileri tarafından hazırlanan “Selanik’ten Ankara’ya Doğru” isimli opera gösterisi sahnelendi. Şiir dinletisi, oratoryo ve ATATÜRK´ün sevdiği şarkıların seslendirilmesinin ardından tören sona erdi.

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.