ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100 Temel Eser Okuma Yarışması

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 100 Temel Eser Okuma Yarışması Sınavı, 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 10:00’da Erzincan Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulunda yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.
100 Temel Eser Okuma Yarışması

Yarışma, Ortaokul öğrencilerimiz arasında düzenlenmiş, temel amacı öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırma ve onları kendi değerlerimiz ile buluşturarak internet ve televizyonun olumsuz etkilerinden korumaktır.

Yarışma iki kategori olarak düzenlenmiş, 5.inci ve 6.ıncı sınıflar bir kategori, 7.inci ve 8.inci sınıflar bir kategori olarak belirlenmiştir. Her kategoride dörder kitap yer almıştır. Yarışma iki aşamalı gerçekleştirilmiş, birinci aşamasında kitapları okuyan öğrenciler, kendi okullarında değerlendirilmeye tabi tutulmuş, seçilen onar öğrenci, final yarışma sınavına katılma hakkı kazanmıştır.

Yarışmanın birinci aşamasında okullarda yaklaşık 4.000 öğrenci belirlenen kitapları okumuş, yapılan değerlendirme sınavlarında belirlenen 120’si ilçelerimizden olmak üzere toplam 629 öğrenci final yarışmasına katılmıştır. Yarışmaya ilçelerden katılan öğrencilerimize yemek ikramı yapılmıştır.

Öğrenci ve velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği final yarışması başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş, dereceye giren 50 öğrencimiz belirlenmiştir.

Ödül töreni, daha sonra belirlenen bir tarihte yapılacaktır.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.