ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Sınıflara Yönelik TYT-AYT Kurs Programları Yerel TV'de

12. Sınıflara Yönelik  TYT-AYT Kurs Programları Yerel TV'de

Bilindiği üzere koronavirüs salgını dolayısıyla okullara uzun süreli ara verilmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden televizyon ve internet kanalıyla uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ise hem Eğitim Bilişim Ağı (EBA)'ya destek vermek hem de Öğrencilerimizin donanımını sağlamak açısından 12. sınıflara yönelik TYT-AYT kurs programı düzenledi.  ERTŞAH TV ve CAN TV'de yayınlanmaya başlayan programın çekimleri hafta hafta Erzincan Lisesi'nde yapılmaktadır. Tamamıyla ilimizde görev yapan 23 gönüllü öğretmenlerin katılımıyla, yarım saatlik dersler halinde haftada 26 saat olarak planlanan dersler, sınıf ortamında ve etkileşimli tahta da kullanılarak çekilmek suretiyle yayınlanmaktadır. "EVİMİZ, OKULUMUZ-KURSTAYIZ" adı altında Saat 10.00 ile 13.00 arasında gerçekleşen programa ciddi bir ilginin olduğu görüldü. Böylelikle sınava hazırlanacak öğrencilerin tedirginlikleri asgari düzeye indirilmiş oldu. Programa emek veren tüm öğretmenlerimize ve ERTŞAH TV ve CAN TV'ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

31-03-202031-03-2020

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.