ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Nisan Dünya Otizm Günü Etkinliği İçin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e Ziyaret

2 Nisan Dünya Otizm Günü Etkinliği İçin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e Ziyaret

 

2 Nisan Otizm Farkındalık günü kapsamında ilimizde faaliyet gösteren Erzincan Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Özel Ümit Çağıl Rehabilitasyon Merkezi öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e makamında ziyarette bulundular. Kendilerine hediyelerini takdim ettikten sonra farkındalık amacıyla hazırladıkları broşürleri Milli Eğitim Müdürlüğü personeline dağıttılar. Broşürlere yerleştirdikleri kahve ile kırk yıl hatır istediler.

   Yine farkındalık etkinlikleri kapsamında 1 Nisan Cuma günü saat 15:00'te Erzincan Millet Bahçesi'nde (Dörtyol)Erzincan Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri, Erzincan Merkez Özel Eğitim Anaokulu öğretmenleri ve gönüllü üniversite öğrencileri tarafından halkımıza farkındalıkoluşturmak için broşür ve balon dağıtımı gerçekleştirildi. İlimiz esnaflarına ve halkımıza broşür dağıtırken Otizm hakkında bilgilendirme yapıldı ve sorularına cevap verildi. 

       2 Nisan günü, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturarak, otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler oluşturmak amacıyla "Dünya Otizm Farkındalık Günü" ilan edilmiştir. Otizm; günümüzde nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte; iletişim ve sosyal etkileşim sorunları, kısıtlı ilgi alanları ve tekrarlayan davranışlarla kendisini göstermektedir.Yapılan araştırmalar her 54 çocuktan 1'inin otizmli olduğunu göstermektedir. Otizmin bilinen tek tedavisi, erken yaşta teşhis ve sonrasında yürütülecek özel eğitim faaliyetleridir. 
       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, ziyaretleri için kendilerine teşekkür etti.

01-04-202201-04-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.