ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Günde 24 Ayar Okul

Osmangazi İlkokulu tarafından 24 iş gününde sevgisiyle, ilgisiyle, bilgisiyle, birlikteliğiyle ve desteğiyle altın gibi değerli bir okul olma amacı ile gerçekleştirdikleri "24 Günde 24 Ayar Okul" projesinin açılışı yapıldı.
24 Günde 24 Ayar Okul

Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN’ın eşi Muhsine KAHRAMAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve Okul Müdürü Mustafa ATEŞ tarafından açılışı yapılan programa Kurum Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Proje açılışında konuşma yapan Osmangazi İlkokulu Müdürü Mustafa ATEŞ; "Okul olarak projede ki temel amacın sanayi toplumunun getirdiği doğadan kopuk kentsel yaşamın olumsuzluklarını bir nebze de olsa gidermek ve öğrencilerimize toplum ve doğa hayatının gerçeklerini anlatmaktır. Proje kapsamında yer alan her bir etkinliğe öğrencilerimiz birebir katılarak almış oldukları görev ve sorumlulukla kendisini, toplumu ve içinde yaşamış olduğu doğal çevreyi daha iyi tanıyacaktır. Etkinliklerimizle öğrencilerimiz var olan değerlerine daha çok sahip çıkacaklar, bu değerleri korumak, geliştirmek için okulunu, toplumunu, doğal çevresini daha çok seveceklerdir.” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN; "Proje kapsamında yapılanlar 5 hafta ile sınırlı kalmayacak. Diğer okullarımızda da bu güzellikler birbirini izleyerek devam edecek. Projemizde bize desteklerini esirgemeyen kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Bu projede ki değerler bizim kaybolan değerlerimiz. Ama bunların kaybolmasına müsaade etme gibi bir lüksümüz olmaz. Öğrencilerimizin hem akademik yönden başarıları hem de bizi biz yapan değerler ile birlikte yetişmesi bizim için olmazsa olmazlarımız" dedi.

Açılışta son konuşmayı yapan Muhsine KAHRAMAN, projenin Türkiye’de tek olduğunu ve Erzincan da böyle bir projenin başlatılmasının büyük bir başarı olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından hayvan sevgisi ve sorumluluk bilincini aşılamak için proje kapsamında oluşturulan hayvan kulübesi davetliler tarafından gezildi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.