ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 Gün, 7 Hüner Geleneksel Kültür-Sanat Şenlikleri

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak düzenlemiş olduğumuz “7 Gün 7 Hüner Geleneksel Kültür-Sanat Şenlikleri”nin dördüncüsü 1 Haziran 2015 Pazartesi günü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.  
7 Gün, 7 Hüner Geleneksel Kültür-Sanat Şenlikleri

Proje koordinatörü Filiz EKİNCİ yaptığı açıklamada; Eğitim kurumlarında yapılan sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler yalnızca etkinliğin yapıldığı okullarda sınırlı kaldığından İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri (AR-GE) birimi tarafından bütün çalışmalar ortak bir havuza alınarak faaliyetlerin daha geniş bir alanlara yayılması sağlanarak geleneksel kültür, sanat ve bilim şenlikleri kapsamında her yıl yapılacak çalışmalarla Erzincan´da kültür sanat mozaiği oluşmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Gerçekleştirilen projede eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerin el emeğiyle hazırlamış oldukları el sanatları, kültür ve sanat içerikli materyallerin yer aldığı sergi ve çeşitli halk oyunları izleyicilerin sergisine sunuldu. Düzenlenen etkinlik 7 gün boyunca Barış Manço Parkında devam edecek.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.