Afetlerde Velilerimizle El Ele
![Afetlerde Velilerimizle El Ele](/meb_iys_dosyalar/2024_02/08105505_whatsappimage20240207at19.42.322.jpg)
Afetlerde Velilerimizle El Ele projemizin ilk etkinliğini 07 Şubat 2024 Çarşamba günü Akşemsettin İlkokulu velileriyle gerçekleştirdik.
MEB AKUB Lideri Ahmet ATEŞ, proje hakkında verdiği bilgide; "Proje İl Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi bünyesindeki MEB AKUB gönüllü ekibiyle Erzincan AFAD işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Bu projeyle velilerimize afet farkındalık, çök-kapan-tutun, tahliye, afet anında ve sonrasında okuldan nasıl öğrenci alınması gerektiği, acil toplanma alanlar ve arama kurtarma malzemelerinin kullanımı hakkında bilgi veriliyor. Proje bu yıl 14 okulumuzda uygulanacak. 2024-2025 eğitim öğretim yılında ise 44 okulumuzda uygulanacaktır. Bu projeyle toplam 18 bin veli ve öğretmenimize ulaşılmış olacaktır" dedi.