ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokullarında Dil Eğitimi Başlıyor…

Anaokullarında Dil Eğitimi Başlıyor…

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında başlatılan ‘’Erken Çocukluk Dönemi Dil Eğitimi’’ projesi bu yıl Kasım ayı itibari ile 13 anaokulunda eş zamanlı olarak başlatılacaktır. ARGE Birimi tarafından düzenlenen toplantı ile anaokulu müdürleri Şube Müdürü Yalçın TÜRKYILMAZ başkanlığında bir araya geldiler. Belirlenen gündem maddeleri üzerinde görüşüldükten sonra proje faaliyetleri konusunda kararlar alındı.

Erken çocukluk döneminde bulunan öğrencilerimize yaşlarına uygun olarak oyun, şarkı, drama ve eğlenceli etkinliklerle dil öğretmek ve öğrencilerimizin çocukluk döneminde ikinci yabancı dile karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla Şubat ayında başlatılan projemizin; okul müdürleri, öğretmenler ve veliler tarafından çok beğenilmesi ve verimli bulunması sebebiyle Kasım ayında devam etmesine karar verildi. Toplantıda derslerde izlenecek yol, uyulacak müfredat, İngilizce öğretmenlerinin görevlendirilmesi ve kulüp saatlerinin belirlenmesi gibi konular görüşüldü ve karara bağlandı. Kasım ayı itibari ile İngilizce derslerinin kulüp saatlerinde haftada iki saat olmak üzere gönüllü İngilizce öğretmenleri ile devam etmesi kararı alındı.

Geçtiğimiz dönem toplam 13 anaokulunda 15 gönüllü İngilizce öğretmeni ile yaklaşık 700 öğrenciye dil eğitimi verildi. Bu yıl Müdürlüğümüz ve okullarımız tarafından bu sayının üstüne çıkılması hedeflenmektedir.

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra gönüllü olacak İngilizce öğretmenleri hizmet içi eğitimden geçirilerek projenin uygulamasına başlanacaktır.

05-10-201805-10-201805-10-201805-10-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.