ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyon Ziyareti

Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyon Ziyareti

Müdürlüğümüz ARGE Biriminin Erasmus + Gençlik Programı Gönüllülük projeleri kapsamında, ev sahibi, gönderen ve koordinatör olarak akredite edilme talebine istinaden 01 Mart 2019 Cuma günü Kuruluşumuza Ulusal Ajans Akreditörleri Ayşe NAYMAN ve Funda AYDIN tarafından bir akreditasyon ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarette Sayın NAYMAN ve Sayın AYDIN; Proje Koordinatörü Seda CENGİZ ve ARGE Birimi Şube Müdürü Sayın Yalçın TÜRKYILMAZ ile görüştükten sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ile görüştüler.

Ziyaret kapsamında Ulusal Ajans Akreditörleri Müdürlüğümüzden; kurumumuzun idari, mali ve insan kaynakları kapasitesinin AGH içerisinde yer almaya ve bu projeleri yürütmeye elverişli olup olmadığı; ev sahibi olarak başvurumuz olması nedeniyle de, başvurumuzda sunulan ve gönüllülerin yer alacağı belirtilen faaliyetlerimize ilişkin mekan ve belgeler konusunda bilgi aldılar.

Yapılan görüşmelerin sonucunun Mart ayı sonunda Ulusal Ajans tarafından kurumumuza bildirileceği belirtildi. Görüşme sonucunun olumlu olması durumunda kurumumuz Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu alarak Gençlik alanındaki çalışmalarını bir adım öteye taşıyıp uluslararası faaliyetler dâhilinde çalışmalarını yürütecektir.

01-03-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.