ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı” Düzenlendi

Erzincan Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonu ile “Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı” düzenlendi.
“Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı” Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulunun 15.02.2018 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu toplantı neticesinde alınan kararlar doğrultusunda yerel bağımlılıkla mücadele çalışmalarının planlanması ve yapılacak olan uygulamaların takibi amacıyla Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen çalıştaya Erzincan Valisi Sayın Ali ARSLANTAŞ, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Halit MUTLU, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdullah Akın ÇİÇEK, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Akın LEVENT, Vali Yardımcısı Sayın İhsan AYRANCI, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erkan HİRİK, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet GÜL, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgili paydaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, bağımlılığın, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de insanların hayatlarını mahveden, tehdit eden sosyal, ekonomik ve güvenlik açısından farklı boyutlu bir problem olduğunu belirterek, bu problemin üstesinden gelmek için toplumun bütün kesimlerinin el birliği yapması gerektiğini söyledi.

Açılış konuşmasının ardından ilgili kurumlar tarafından bağımlılıkla mücadeleye yönelik sunumlar yapıldı. Sunumların ardından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdet GÜL, tarafından ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu konferans verildi.

 Prof. Dr. Vahdet Gül, 2018 yılında ilimiz Üniversite ve Lise öğrencilerinde yapılan anketi değerlendirerek, 287 üniversite öğrencisinde ve 264 lise öğrencisinde madde kullanımının yaygın olduğunu bu bulguların ciddi anlam taşıdığına dikkat çekerek gerekli önlemlerin alınmasını gerektiğini bildirdi.

Programın sonunda konuşma yapan Erzincan Valisi Sayın Ali ARSLANTAŞ, il eylem planında yer alan hedeflere ulaşılması için belirlenen sürelerde tüm kurumların iş birliği içerisinde çalışmaları gerektiğine değinerek, çalıştaydan çıkacak olan sonuçların hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

Program, çözüm önerilerinin oluşturması, elde edilen sonuçların raporlaştırılması ve “Erzincan Bağımlılıkla Mücadele İl Eylem Planının” hazırlanması adına 3 oturumla devam etti.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.