ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ben Diktim Sen Büyüt, Geleceğime Ol Ümit”

“Ben Diktim Sen Büyüt, Geleceğime Ol Ümit”

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Değerler Eğitimi projesi ve Meysunana Anaokulunda uygulanan Eko - Okul Projesi kapsamında “Ben Diktim Sen Büyüt, Geleceğime Ol Ümit” adlı program 5 Nisan Perşembe günü yapıldı. Programa İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yıldız ERTUNÇ ve okul müdürleri katıldı.

“Gelecekte çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak için bugün biz yetişkinler elimizden geleni yapmalı ve çocuklarımıza erken yaştan itibaren doğa sevgisini kazandırmalıyız.” ilkesiyle gerçekleştirilen etkinlik Meysunana Anaokulu öğrencileri ve Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinin Erzincan Belediyesinden temin edilen fidanları Ergenekon Mahallesinde yer alan parka dikmeleriyle başladı. Ardından okul bahçesinde etkinlikler devam etti. İl Millî Eğitim Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Ağaçlar Kağıt, Kağıtlar Çöp Olmasın” adlı proje kapsamında okula en çok atık kağıt getiren veli Sevgi YİĞİT’e İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yıldız ERTUNÇ tarafından teşekkür belgesi ve hediyesi takdim edildi. “Minik Yetenekler” sınıfının hazırladığı Doğa sevgisi konulu rond çalışması gösterildi.

Geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla çocukların atık malzemelerden hazırlamış oldukları çalışmalar okul bahçesinde Eko – Okul sergisi adı altında sergilendi. Sonrasında ailelerin atık malzemelerden hazırlamış oldukları çeşitli kostümler çocuklar tarafından sunuldu. Programa gelen çocuklara ve misafirlere tohum kalem ve fidan hediye edildi.  Hediyelerin ardından lokma ikramıyla bahçede bir şenlik havası oluşturularak program sonlandırıldı.

10-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.