ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beni Kalbinle Görür müsün? Proje Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüzün geçen yıl başlatmış olduğu tersine kaynaştırma modeli uygulama projesi olan ''Beni Kalbinle Görür müsün? '' proje bilgilendirme toplantısı 26.09.2019 tarihinde saat 10.00'da Erzincan Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
   Beni Kalbinle Görür müsün? Proje Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

 

Müdürlüğümüzün geçen yıl başlatmış olduğu tersine kaynaştırma modeli uygulama projesi olan ''Beni Kalbinle Görür müsün? '' proje bilgilendirme toplantısı 26.09.2019 tarihinde saat 10.00'da Erzincan Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erol başkanlığındaki toplantıya projenin iştirakçi ilkokul ve ortaokul müdürleri ve rehber öğretmenleri katıldı. Proje hakkında malumat veren Şube Müdürü Hüseyin Erol projenin Türkiye'de ilk defa uygulanan bir proje olduğunu belirterek geçen yılki uygulamadan müspet neticeler alındığını; bu yıl da daha fazla okulumuza ulaşarak özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın normal eğitim gören akranlarıyla buluşup birlikte bir çalışma yapmasının özel eğitimde farkındalığı arttırmak ve çocuklarımızın empati yaparak toplumsal hassasiyet kazanmalarına imkan tanıması açısından önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Daha sonra projenin bu yıl ki yürütücüsü olan İl Millî Eğitim Ar-Ge görevlisi Hakan Raşit ÇAĞLI, proje hakkında okul müdürleri ve rehber öğretmenlerine proje uygulama basamakları ve proje hedeflerinin yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi. Projenin geçen yılki yürütücüsü Dilara ÇIKI da projenin uygulaması sırasında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirmede bulundu ve toplantı sonlandırıldı.

  Proje 9 Ekim 2019'da Sümer Özel Eğitim Meslek Okulu'ndaki açılış ile uygulamaya başlanacak. Projeye 12 ilkokul 12 ortaokul ve 2 özel eğitim okulu olmak üzere toplam 26 okul katılmaktadır.

 

27-09-201927-09-201927-09-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.