ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Dersi Kodlama İçerik Çalıştayı Başladı

Bilişim Dersi Kodlama İçerik Çalıştayı Başladı

Bilişim Dersi Kodlama İçerik Çalıştayı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün katılımıyla ilimiz Halk Eğitimi Merkezinde başladı.

Bilindiği üzere; teknoloji ve bilişim araçları ile sürekli etkileşim içinde bulunduğumuz bir dünyada yaşamaktayız. Yetişen neslin, teknolojiyi doğru kullanabilme becerilerini kazanabilmelerinin yanında; teknolojiyi yöneten; teknolojiyi kullanarak yeni ve türev teknolojiler üretebilecek bireyler olarak gerekli kazanımlara sahip olmaları son derece önemlidir. Bu kapsamda bakanlığımızca bu yıl yürürlüğe konulan yenilenmiş “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Programı” ortaokul 5. Sınıflarımızdan başlamak kaydı ile kademeli olarak uygulanmaktadır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ile öğrencilere bilgisayar yazılımı geliştirmenin (kodlama) temellerinin öğretilmesi ve 21. Yüzyıl becerilerinden olan yaratıcılık, uzamsal düşünme, problem çözme ve analitik düşünme gibi becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Problem çözme ve temel kodlama becerilerini hedefleyen bu dersin uygulanmasında Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimize rehberlik edebilecek içeriklerin üretilmesi amacı ile ilimizde 16-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezinde 8:30 - 17:00 saatlerini kapsayan 5 günlük çalıştay düzenlenecektir. Çalıştay sonunda derslerde kullanılacak elektronik içerikler hazırlanıp örnek baskısı ildeki Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine dağıtılacaktır. Ayrıca oluşturulan elektronik içerikler İl Milli Eğitim sayfasında yayınlanacaktır. Böylece öğretmenlerin, ihtiyaç duydukları çok sayıda güvenilir elektronik içeriğe ulaşması sağlanacaktır bu vesileyle il genelinde müfredat bütünlüğü oluşacak ve her öğrencinin aynı şekilde kodlama öğrenmesi teşvik edilerek fırsat eşitliği sağlanmış olacaktır.

 

16-10-201716-10-201716-10-201716-10-201716-10-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.