ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Can Kardeş İyilik Hareketi Projesi Açılışı Yapıldı

  İlimiz Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında “Can Kardeş İyilik Hareketi Projesi” yapılan açılış töreni ile hayata geçirildi.  
Can Kardeş İyilik Hareketi Projesi Açılışı Yapıldı

 

Projenin açılışı Vali Yardımcısı İhsan AYRANCI ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN’ün katılımıyla gerçekleştirildi. 

Proje yürütücüsü matematik öğretmeni Ela CANBAZ ve öğrenciler Mustafa SALMAN, Enes Yasin ŞADOĞLU, Mert KILIÇ, Senem SEVİNDİK proje hakkında bilgi verdiler. Proje ekibinde yer alan öğrencilerden Mustafa SALMAN “ Günümüzde giderek azalan insan ilişkilerinden yola çıkarak gençler arasında yardımlaşma duygusunun kazandırılması, duygudaşlık kurarak insanların yaşadığı sıkıntılara duyarsız kalmamayı hedefledik.” dedi. Okul müdürü Bahadır SAZLI “ Can Kardeş İyilik Hareketi Projesi” için gerekli malzemelerin toplanmasında okulumuzdaki tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerin katkıda bulunduğu ve bu sayede 95 mont, 177 gömlek, 46 ayakkabı, 134 swet, 85 pantolonun, ihtiyacı olan öğrencilerle buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.  

Proje yürütücüsü matematik öğretmeni Ela CANBAZ proje salonunun her gün okul çıkışı 1 saat açık bırakılacağı, ihtiyacı olan öğrencinin sadece kendisi için değil ailesinin de ihtiyaçlarını çekinmeden karşılayabileceğini ifade etti. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN yapılan projenin toplum ihtiyacının karşılanması ve farkındalık oluşturması noktasında önem arz ettiğini belirtti. 

Vali Yardımcısı İhsan AYRANCI meslek liselerinin önemine vurgu yaparak İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve okul müdürü Bahadır SAZLI’ ya teşekkürlerini iletti.

 

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.