ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇEVREYE DUYARLI NESİLLER İÇİN" PROJESİNİN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi koordinatörlüğünde planlanan "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" projesinin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün açılış konuşması ile başladı. Ormanlaşmanın ve çevre duyarlılığının önemine vurgu yapan Aziz GÜN, projemizin aynı zamanda atık yağlar ve pillerin toplanması gibi birçok etkinliği kapsadığını belirtti.

Toplantı, Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Projesi Sorumlusu Hakan ÇELEBİ tarafından yapılan "Sıfır Atık" sunumu ile devam etti. ÇELEBİ, konu hakkında bilgilendirme yaparken, atıkların çevreye ve canlılara verdiği zararlardan ve bu atıkların ne şekilde geri dönüştürülebileceğinden bahsetti.

Son olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından projenin tanıtımı yapıldı. "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" projesinin çok kapsamlı bir proje olduğuna değinilen toplantıda, projemizin hedefleri, gerekçeleri ve etkinliklerinden bahsedildi. Okullarda atık pillerin ve atık yağların toplanması, Erzincan'ın endemik bitkileri konulu konferans, alan temizliği, fidan dikme, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin öğrencilerle ziyaret edilmesi, bilgilendirme toplantıları ve çeşitli yarışmaları kapsayan projenin şehrimizde büyük bir yankı uyandırması bekleniyor.

14-10-202114-10-202114-10-202114-10-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.