ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün başkanlığında resmi/özel okul yöneticilerimiz ile çevrimiçi değerlendirme toplantısı yapıldı.
ÇEVRİMİÇİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Toplantının ağırlıklı gündem maddeleri destekleme ve yetiştirme kursları, okul temeli mesleki gelişim, TÜBİTAK başvuruları, "Aile Okulu"  çalışmaları, kütüphanelerin etkin kullanımı ve kitap okuma alışkanlıklarının arttırılmasına yönelik çalışmalar oldu. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Gün ilk olarak Bakanlığımızın uygulamaya geçirdiği "Okul Temelli Mesleki Gelişim Projesi'nden" tüm okullarımızın istifade etmesini arzuladıklarını, okulların ihtiyaç duydukları alanlara yönelik mesleki gelişim programlarının okul düzeyinde hazırlanması ve uygulamasının okulda yapılmasını içeren bir yaklaşım olan en önemlisi hizmet içi eğitim giderlerinin Bakanlığımız tarafından karşılandığı bu imkânı okullarımızın fırsata çevirmesi gerekliliğini vurguladı.

Toplantının devamında İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün; TÜBİTAK Bölge Finallerine ev sahipliği yapacağımız bu yıl okullarımızın başvuru sayılarının hem ortaokul seviyesinde hem lise seviyesinde nitelik ve nicelik olarak artması geçen yıllarda olduğu gibi bölge ve Türkiye finallerinde dereceler alarak şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz. TÜBİTAK Bilim Söyleşileri finansı TÜBİTAK tarafından karşılanan ilçelere, köylere kadar bilim insanlarımızın tecrübelerini paylaştığı ve bizim de önemsediğimiz bir çalışma. 8'i merkez ilçede olmak üzere toplam 40 okulumuz bilim söyleşisi başvurusu yaptı. Pandeminin sekteye uğrattığı bir uygulamaydı, ilçelerimizden bu denli yoğun başvuru olması bizim için ayrıca memnuniyet verici bir gelişime oldu. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına geçtiğimiz yıl 107 başvuru yapmıştık başvurular bu yıl 2 Ocak'ta sona eriyor tüm okullarımızın gelişimine katkı yapacak bu tür organizasyonlara katılımı önemsiyor ve bekliyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliğinde bu yıl ilk defa düzenlenen Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'nın ön değerlendirme sonuçlarına göre Mustafa Doğan Anadolu Lisesinden iki poster başvurusu ön değerlendirmeyi geçerek final aşamasına davet edilmişlerdir. Okulumuzu ve emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün, başarı için olmazsa olmazlardan olan destekleme ve yetiştirme kurslarını sık sık ziyaret ediyoruz. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak için çalışmalar planlamak lazım, derslerde ve kurslarda sınıf kurgularını yaparken planlamayı iyi yapmak lazım her açıdan eşit sınıflar kurgulamak eğitimde fırsat adaleti için, öğrencinin sınıf aidiyeti için dikkat edilmesi gereken bir husus. Destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katılımı teşvik etmek için öğretmenlerimizle, velilerimizle işbirliği yapmamız gerekiyor. İl genelinde yapılan ortak analizlerinin rehberlik servislerince ve zümrelerce kazanımların öğrenci öğrenci tahlil edilmesi bu bağlamda gerekli iyileştirme çalışmalarının planlanması başarıyı arttıracaktır. İpekyolu MTAL'de meslek lisesi öğrencilerimizin kursları devam etmekte. Meslek Lisesi yöneticilerimizin mazeretsiz şekilde kurslara katılmayan öğrencilerimizle görüşmeler yapması rehberlik servislerinin bu süreçlerde aktif kullanılması bir öğrenci fazla kurslara katılımı artırmanın dahi başarı olduğunu ilgi ve takip ile bu sayıların artacağını belirterek başarı dilekleri ile toplantıyı sonlandırdı.

29-12-202229-12-202229-12-202229-12-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.