ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Edebiyatı Yazarlarımızdan Hacer KILCIOĞLU Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu Öğrencileri ile Buluştu

  Çocuk Edebiyatı Yazarlarımızdan Hacer KILCIOĞLU  Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu Öğrencileri ile Buluştu  
Çocuk Edebiyatı Yazarlarımızdan Hacer KILCIOĞLU  Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu Öğrencileri ile Buluştu

  Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi personeli Tuğçe BİNGÖL tarafından Erzincan'a davet edilen  Yazar Hacer KILCIOĞLU, Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu Öğrencileri ile  bir araya geldi. Etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN,  Şube Müdürü Hüseyin EROL, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN,  burada yaptığı konuşmada yazar Hacer KILCIOĞLU'nun aslında bir öğretmen, bir eğitimci olduğunu yıllarca öğretmenlik yapıp emekli olduktan sonra da çocuklardan kopamadığını;  emekli olduktan sonra da kalemiyle çocuklara hizmet etmeye devam ettiğini belirtti. Davetimize icabet ederek Erzincan'a geldiği için kendisine teşekkür  etti. Yazar Hacer KILCIOĞLU da öğrencilere, çocuklara yazarak da faydalı olmak  için emekli olduktan sonra kitap yazmaya başladığını ifade etti. Hayatı, yaşadıklarını, gezip gördüklerini mizahî bir üslupla anlatmayı tercih ettiğini; bu şekilde öğrencilerin eğlenirken öğrendiğini anlattı.

 Hacer Kılcıoğlu'nun Hayatı ve Eserleri

 Manisa, Alaşehir'de doğdu. İngilizce öğretmenliği yaptı. Gezgin olmayı seven, sık sık yolculuklara çıkan Kılcıoğlu, çocukluk ve gençlik anılarını, Ben Eskiden Çocuktum (2003) ve Jale'yle Konuşmak (2006) adlı kitaplarda topladı. İlk çocuk romanı Perşembeleri Çok Severim'i, aynı mahallede büyümüş üç ünlü sanatçının çocukluk yıllarını anlatan İzmir'de Üç Çocuktuk, Sezen, Haluk, Meltem izledi. Eğlenceli çocuk romanı Bugün Adım Kaktüs Benim'in ardından, çeşitli ülkelere yolculuklarının izini taşıyan çocuk öykülerini Aydede Her Yerde adı altında topladı ve kitap, Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği'nce (ÇGYD) 2012 Yılın Öykü Kitabı seçildi. Ertesi yıl Gevrekçiii'de simit satıcısı İzmirli bir çocuğun hayat mücadelesini anlatan yazar, On Numara Çocuklar'da üç romanının sevilen kahramanlarını (Perşembeleri Çok Severim'in Tibet'ini, Bugün Adım Kaktüs Benim'in Çiçek'ini, Gevrekçiii'nin Mahmut'unu) bir araya getirdi. Dağ Sustu Dağ Konuştu'yu gençler için yazan Kılcıoğlu'nun son kitabı, gökyüzünü anımsatan çocuk öykülerini topladığı Havaya Bak (2017). Eşiyle birlikte İzmir'de yaşayan Hacer Kılcıoğlu'nun iki çocuğu var.

13-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.