ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarda Trafik Bilinci Oluşturulması İçin Trafik Eğitimleri Başladı

Çocuklarda Trafik Bilinci Oluşturulması İçin Trafik Eğitimleri Başladı

Türkiye Motorlu Taşıt Sürücüleri Konfederasyonu ve Millî Eğitim Bakanlığı ortak projesi ile Çocuklarda Trafik Bilinci Oluşturulması projesi kapsamında bütün Anaokulları ve İlkokullarda trafik eğitimleri verilecektir. Program başlangıcı Türkiye geneli eş zamanlı olarak tüm illerimizde 29.03.2017 Çarşamba günü başlamış olup, ilimizde de Melikşah İlkokulu´nda bugün saat 10.00´da İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ve Şube Müdürü Celal AYDIN’ın katılımları ile ilk program gerçekleştirildi.

Programda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, trafik eğitiminin öneminden bahsederek, bu eğitimlerin küçük yaşta başlaması gerektiğini, bu yaşlarda öğrenilmesi durumunda kalıcı olacağını, bisiklet bile kullanırken uyulması gereken kuralların olması gerektiğini vurguladı.

Bu Protokol ile ülkemizdeki bütün okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi, trafik bilincine olan duyarlılıklarının arttırılması ve toplumsal bir farkındalığın oluşturulması amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimize verilecek bu eğitimler ilgi Protokol çerçevesinde il/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri gözetiminde gerçekleştirilecek olup bu eğitimler özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarındaki trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersi usta öğreticileri tarafından verilecektir. Bu eğitimler daha sonraki günlerde müdürlüğümüzce yapılan planlamaya göre ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde devam ettirilecektir.

Tercan İlçesi ve Otlukbeli İlçesinde verilecek eğitimler ise Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tercan İlçesi Mercan Beldesinde faaliyetini sürdüren Özel Ata Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Mercan Şubesi ile birlikte yürütülecektir.

Merkez ilçemizdeki 12 anaokulu, 43 ilkokulda ve 6 İlçemizde toplam 85 okulda verilecek bu eğitimler ilimizde faaliyetini sürdüren 9 motorlu taşıt sürücüleri kurslarının trafik ve çevre bilgisi uzman öğreticilerinin katkıları ile düzenlenecektir.

 

29-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.