ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER, KARNE DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER, KARNE DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Üsküdar Burhan Felek Stadyumu'nda düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni'ne katıldı.  

 

Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Bakan Özer'in eşi Nebahat Özer de katıldı.  

 

Program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında 3 bin 150 öğrenciden oluşan ve dünyanın en büyük çocuk korosu olan Geleneksel Türk Müziği Çocuk Korosu, yıl sonu gösterisi kapsamında mini bir konser verdi.  

 

Karne dağıtım töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencileri sadece akademik yönden başarılı değil kendi kültürünü ve değerlerini içselleştirmiş bir gençlikle dünyaya yeni şeyler söyleyeceklerini ifade etti. 

 

Özer şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanım, 2021- 2022 eğitim öğretim yılını sizlerin destekleriyle kararlı bir şekilde tek gün bile eğitime ara vermeden yüz yüze eğitime kararlı bir şekilde devam ederek bugün itibarıyla eğitim öğretimi tamamlamanın büyük mutluluğu içerisindeyiz. Son 20 yılda eğitime ne kadar yatırım yapılıp bu ülkenin evlatlarının eğitimle buluşması ve kaliteli eğitim almasıyla ilgili ne kadar destek verdiyseniz bu eğitim öğretim yılında da daha güçlü olmamız için her türlü desteği bize sundunuz. Ben; tüm öğrencilerimiz, tüm öğretmenlerimiz, tüm anne babalar adına sizlere en içten şükranlarımı arz etmek istiyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

 

Türkiye'de 81 ilde ve 922 ilçede karne heyecanı yaşandığına işaret eden Bakan Özer, "Ben tüm öğrencilerimizi bu süreçteki maskelerle kararlı bir şekilde okula gelip eğitimden kopmadıkları ve bugün itibarıyla da başarılı bir şekilde karnelerini aldıkları için kutluyorum. Tüm öğrencilerimizi karnelerinde kırık notlar olsun olmasın bu dönem başarılı sayıyoruz. Onların bu şekilde güçlü yetişmesi için katkı sunan güzel ülkemizin fedakâr öğretmenlerini tek tek kutluyorum." diye konuştu. 

 

Özer, eğitim öğretim yılının sona ermesine rağmen yaz tatilinde öğrencileri yine yalnız bırakmak istemediklerini vurgulayarak şunları söyledi: "81 ilde İlk kez bilim, sanat, matematik ve İngilizce alanlarında yaz okulları açıyoruz. Aynı zamanda Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde tamamlamış olduğumuz ve tüm okullara yapmış olduğumuz kütüphaneleri ilk kez bu yaz tüm öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. Tüm çocuklarımızı, tüm gençlerimizi, annelerimizi, babalarımızı okullarımızdaki kütüphanelere davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, yarın YKS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, saygılar sunuyorum."

17-06-202217-06-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.