ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Ortaokulu’na Z Kütüphane

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Cumhuriyet Ortaokulu’nda Z-Kütüphane açıldı. Okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zekâ oyunlarına kadar birçok materyallerin bulunduğu kütüphanenin açılışına Millî Eğitim Bakanlığı Maarif Başmüfettişi Sayın Ömer FIRAT, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Murat DEMİR, Yalçın TÜRKYILMAZ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Cumhuriyet Ortaokulu’na Z Kütüphane

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN burada yaptığı açıklamada; “Millî Eğitim Bakanlığımızın ikinci yüz günlük eylem planı içerisinde ve önceki eylem planları içerisinde olan Z-Kütüphane yani zenginleştirilmiş kütüphaneyi öğrencilerimizin istifadesine sunmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Zenginleşmenin malla mülkle değil de bilgi ile ilim ile irfan ile olursa daha ayrı bir manası daha ayrı bir önemi vardır.  Eğitimdeki hedefimiz olan “2023 Eğitim Vizyonu” belgesine göre araştıran, sorgulayan nesiller yetiştirmek istiyoruz.

Son üç-dört yıldır ilimizde ‘Yazarlar Okullarda’ projesi ile her yıl yapmış olduğumuz kitap okuma yarışmaları ve her ay sistemli olarak sisteme girdiğimiz kitap okuyan öğrencilerin sayılarının belirlenmesinde; idarecilerimizin, Türkçe öğretmenlerimizin, sınıf öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiasının ciddi gayretleri var.  Bu mekânların çocuklarımızın istifadesine sunulmasıyla ilgili olarak gayret gösteren öğretmenlerimize, idarecilerimize ve bize vermiş olduğu bu imkândan dolayı Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

11-01-201911-01-201911-01-201911-01-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.