ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Ortaokulunda Türkiye?nin 8. FCL Sınıfı Açıldı

Cumhuriyet Ortaokulunda Türkiye?nin 8. FCL Sınıfı Açıldı

Cumhuriyet Ortaokulunda yapılan FCL (Future Classroom Lab) geleceğin sınıf laboratuvarı ve öğrencilerinin görsel sanatlar derslerinde yaptıkları çalışmaların sergi açılışı Vali Yardımcısı Sayın İhsan AYRANCI, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve davetlilerin katılımı ile 8 Mayıs Çarşamba Saat 13.30?da gerçekleştirildi.

Açılışın ardından görsel sanatlar dersinde öğrencilerimizin yaptıkları çalışmalar ve FCL sınıfı misafirler tarafından gezildi.

Türkiye?de 8.si açılan FCL sınıfımız müdürlüğümüz ARGE birimi FCL elçisi Seda CENGİZ teknik destekleriyle Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Mehmet ATALAY, İngilizce Öğretmenleri Çilem SULTAN ÖZCAN ve Damla ÇAMLICA DAŞ?ın önderliğinde İngilizce Yabancı Dil Sınıfı olarak tasarlanmıştır.

Sınıfımız FCL sistemine uygun olarak altı farklı öğrenme alanından oluşmaktadır. Öğrencilerimizin sınıf içerisinde kendilerini evlerinin rahatlığında hissedebilmeleri için özel bir informal alan oluşturulmuştur. Bu alanda öğrencilerimiz hem rahatlıkla kitap okuyabilmekte hem de İngilizce etkinlikler yapabilmektedirler. Ayrıca yine bu alanda oluşturulan yeşil ekran teknolojisi ile videolar çekerek konuşma becerilerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve bilgisayar ortamında son teknoloji yazılımlardan yararlanarak video sunumlarını düzenleyebilmektedirler.

Sınıfımızda gerektiği zaman grup çalışması yapmak ve gerektiği zamanda bireysel çalışmalar yapabilmek için tasarlanmış esnek masa, sandalyeler kullanılmıştır. Bu bölümde öğrenciler masalara yerleştirilen tabletler ile DYNED vb. İngilizce yazılımları rahatlıkla kullanabilmektedir.

FCL sınıfındaki öğrenim alanları olan üretim, etkileşim, sunum, araştırma, işbirliği ve geliştirme alanlarını öğrencilerimizin teknolojiye olan ilgisini de kullanarak analiz, sentez, uygulama ve üretim alanlarında yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini desteklemekteyiz. Böylece klasik öğrenme yönteminden ayrılarak 21. yüzyılın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ders ortamı oluşturmaya çalıştık.

Çocuklarımızın boş zamanlarında onları yarıştırmadan, sıkmadan, ezbere dayandırmadan, hevesle, istekle okula gelmelerini sağlamak temel hedef olmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, İngilizce Öğretmenleri Çilem SULTAN ÖZCAN ve Damla ÇAMLICA DAŞ´a, Görsel Sanatlar Öğretmeni Aslı GÜNEŞ´e, FCL´nin yapımında maddi ve manevi katkısı olan herkese teşekkür ederim dedi.

08-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-201908-05-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.