ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerlerimle Değerliyim eTwinning Projesi

Değerlerimle Değerliyim eTwinning Projesi

AR-GE Birimi eTwinning Koordinatörlüğünce Eylül ayında düzenlenen atölye çalışmalarında 8 farklı okulun bir araya gelmesiyle oluşturulan “Değerlerimle Değerliyim” projesinin Aralık ayı değeri olan “Vaktin Kıymetini Bilmek ve Değerlendirmek” değeri için projenin kurucu ortağı Cumhuriyet Ortaokulu tarafından il çapında bir program düzenlendi.

Program İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve Prof. Dr. Adem DÖLEK’in katılımlarıyla Erzincan Lisesi Aydın Doğan Öğrenci Merkezinde gerçekleştirildi. Programa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, veliler, kurum müdürleri ve öğretmenler büyük ilgi gösterdi. 

Programda konuşma yapan Sayın GÜN; toplumda yaşayan insanların duygu, düşünce, davranış ve inançlarının mutabık olduğu değerler manzumesi olduğunu belirtti. Ayrıca duyguların düşünceye, düşüncelerin alışkanlığa, alışkanlıkların davranışlara, davranışların değerlere, değerlerin karaktere ve karakterin de bir insanın kaderine dönüştüğünü anlattı. Bundan dolayı duygudan başlayıp kadere kadar uzanan uzun yolda dikkatli olmak gerektiğini söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından projeye katılan öğrenciler tarafından gerçekleştirilmiş “Boşa Geçen Zaman Yoktur, Zamanı Boşa Harcayan İnsan Vardır.” adlı terminal etkinliğinin videosu gösterildi. Program öğrencilerin hazırladığı zaman konulu şiir dinletisi ile devam etti. “Hayatta Deneyim Sahibi Olanlardan Gençlere Önerilen” konulu röportaj gösteriminin ardından Prof. Dr. Adem DÖLEK konu ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Sayın DÖLEK’in sunumu veli ve öğrenciler tarafından ilgi ile dinlendi. Plaket sunumu ve çeşitli hediyelerin takdiminden sonra çekilişle katılımcılara kitap, takvim, kum saati gibi hediyelerin verilmesiyle program sona erdi.

 

 29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.