ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Afrin’e Mektup

Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Afrin’de Zeytin Dalı Harekatına katılan Asker ve Polislere mektup yazdılar. 407 Öğrenci kendi duygularını ifade eden mektupları yazarak çizdikleri resimlerle beraber Mehmetçiklere gönderdiler.
Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Afrin’e Mektup

Demirkent İmam Hatip Ortaokulu, öğrenci, öğretmen ve velileri sınır hatlarında vatan savunması için canla başla mücadele eden birlik ve bütünlüğün korunması adına Afrin’de ki asker ve polislere duyulan minnetin göstergesi olarak kampanya başlattı. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN’ün de katıldığı Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen etkinlikte 407 öğrenci yazmış oldukları mektupları ve çizdikleri resimleri Afrin’de görev yapan Mehmetçik ve polislere gönderdiler.

Programda bir konuşma yapan Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN ise şu ifadelere yer verdi; “Erzincan Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerimiz yazmış oldukları mektupları Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize göndermek için hazırlık yapmışlar. Bizlerde bunun için buradayız. Biliyoruz ki Toplulukların tarih sahnelerinde var olmaları için olmazsa olmaz bazı değerler üzerine inşa edilmesi lazım. Bu değerler toplumların tarih sürecindeki ömürlerini de belirleyen değerlerdir. Kadim bir değere sahip olan ülke olarak, tarih olarak, medeniyet olarak bu değerleri yaşatmış, yaşamaya çalışmış ve bütün coğrafyamıza hâkim kılmaya çalışmış bir medeniyetin mensuplarıyız diyen İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, Bizler sadece kendimizi değil komşumuzu kendimizden ve nefsimizden daha çok düşünen bir medeniyet olarak tarih sahnesinde daima var olmuşuz ve mazlumun da yanında olmuşuz dedi. Var olan değerlerimizle çocuklarımızın değerlenmesi, bu değerlere olan hassasiyetleri bizlerden daha fazla olması bizleri memnun ve mutlu ediyor diyerek sözlerini sürdüren İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, Erzincan’ımızda da bazı okullarımızda Kermes düzenlenerek geliri Mehmetçik vakfına gönderilirken bazı okullarımız yöresel yemeklerimizi yaparak sınır bölgelerine gönderdiler. Bu okulumuzda da gördüğünüz gibi öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini, askerlerimizin orada yalnız olmadıklarını haykırmak için bu minik yüreklerin güzel sözcükleri inşallah askerlerimize daha büyük bir güç ve moral verecektir” dedi. GÜN, bu etkinlikte emeği gecen öğrenci, öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.