ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Katılan Mezun Öğrenci Velilerine YGS Öncesi Bilgilendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Halk Eğitim Merkezi tarafından mezun öğrencilere yönelik devam ettirilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrenci velilerine bilgilendirme toplantısı yaptı.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Katılan Mezun Öğrenci Velilerine YGS Öncesi Bilgilendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Halk Eğitim Merkezi tarafından mezun öğrencilere yönelik devam ettirilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrenci velilerine bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet ŞAHİN, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya YAVUZ, kurs sorumlusu M.Burak SAN ve Sefa YILDIZ ile veliler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Aziz GÜN; Dershanelerin kapatılmasıyla birlikte Bakanlığımız tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılmıştır. 2015-2016 öğretim yılında merkezi bir yerde olan Merkez İlkokulu kampüsünde bulunan 10 derslikli binamızda 20’şer kişilik modern sınıflarda Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kursumuz açılmıştır.

Açılan bu kursumuza 350 mezun öğrencimiz başvuru yapmıştır. Bu kurslar için 129 öğretmen başvuru yapmış, bunlar arasından seçim yapılarak 28 branş öğretmeni, 2 Rehber Öğretmen, 1 Müdür Yardımcısı, 1 Memur, 2 Yardımcı Personel görevlendirmesi yapılmıştır. Aynı zamanda engelli öğrencilerimiz için de ayrı bir sınıf oluşturularak eğitim verilmiştir. Bu kurs dönemi içerisinde seminerler düzenlenmiş, rehberlik faaliyetleri yapılmış, 11 YGS denemesi yapılmıştır. 13 Mart 2016 Pazar günü yapılan YGS sınavında 300 puan üstü 30 öğrencimiz bulunmaktadır. Kurslarımıza katılanlardan sadece 4 öğrencimiz 180 barajını geçememiştir. 2016 YGS başarı oranımız %98 olmuştur. YGS puanına göre tercih yapacak 60 kursiyer istedikleri hedef puanlara ulaştıkları için LYS kurslarına devam etmemiştir. YGS kurslarımıza devam eden öğrencilerimize 20 adet deneme sınavı yapılmıştır. LYS kurslarımıza devam eden öğrencilerimiz arasından 95 kişi Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Öğretmenlik gibi fakültelere yerleşmişlerdir dedi.

2016-2017 öğretim yılında; Eylül ayında kurs başvurularına Milli Eğitim Bakanlığımızın https://e-kurs.eba.gov.tr adresinden 284 kursiyer başvuru yapmıştır. Başvuru yapamayan kursiyerlerle birlikte toplam 328 kursiyerimiz olmuştur. Bunların içerisinden başvuru yapamayan 44 öğrenci ise talimatlarım doğrultusunda kurs başvuruları kabul edilmiştir. Bu amaçla hiçbir mezun öğrencimiz kurstan geri çevrilmemiştir.

Yine bu sene 22 öğretmenimiz, idarecilerimiz, rehber öğretmenlerimiz ve destek personeli ile birlikte kurslarımıza hafta içi sabah ve öğlen, hafta sonu tam gün olarak devam edilmektedir. Kurslarımız başlayalı 21 hafta olmuştur. Kursumuzda her hafta deneme sınavı yapılmıştır. Deneme sınavları kursiyerlere ücretsiz olarak uygulanmıştır. Deneme sınavlarında sınıf birincisi olanların bir üst seviye sınıfına geçişleri sağlanmıştır. Deneme sınavlarında birinci olan kursiyerlere kaynak kitap ve kantinde geçerli hediye çeki verilmiştir. Deneme sınavlarımız kursiyerlerimizin boş zamanlarında bu güne kadar toplam 20 kez yapılmıştır. Kursumuzda görevli tüm öğretmenler ayrıca kursiyerlere ücretsiz olarak etüt vermektedir. Kurs öğretmenlerimiz 7 gün 24 saat kursiyerlerimizin çözemedikleri sorulara yardımcı olmaktadırlar. 2016-2017 Öğretim yılı içerisinde ilimizde bulunan çeşitli ücretli kurs merkezlerinde öğrenim gören 10’larca kursiyer öğrencisi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslardaki başarıyı görerek özel kursları bırakıp Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımıza katılmışlardır. Bu sene Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan deneme sınavlarında siz değerli velilerimizin de üstün gayretleri ile büyük bir özveri ile çalışan, emek sarf eden, 8 öğrencimiz 400 puan üstü alarak çok iyi fakülteleri kazanacak düzeyde olduklarını ispatlamışlardır. Diğer öğrencilerimizin de bu seviyelere çok yakın olduklarını ifade etti. Başarının tesadüf olmadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, bu gayretle daha başarılı olacağız diyerek, kurslarda görev yapan idareci ve öğretmenlerimize de teşekkür ederim dedi.

 

02-03-201702-03-201702-03-201702-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.