ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 11 Haziran 2018 tarihi itibariyle başlayan 12. sınıfa geçen öğrencilere yönelik Erzincan Lisesinde devam eden destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Ziyaret

Erzincan Lisesinde 11 Haziran’da başlayan destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret eden GÜN, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının öğrencilerin eksikliklerini gidermesi ve hedeflerine ulaşabilmeleri açısından anlamlı ve çok önemli olduğunu ifade etti.

GÜN yaptığı değerlendirmede; “Şuan Erzincan Lisesinde bulunuyoruz. Erzincan ilimizde destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile ilgili olarak yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde kurslarımıza katılan öğrencilerimiz ile birlikteyiz.  Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme kurslarının yanı sıra Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Sosyal-Sportif, Yabancı Dil ve Kültürel etkinlikleri içeren faaliyetler yazın gerçekleştirilecek.

Burada şunu ifade etmek istiyorum. Öğrencilerimizin zamanlarını iyi değerlendirebilme, hedeflerine ulaşabilme ile ilgili olarak 11’den 12’nci sınıfa geçen Fen lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu lisesindeki bütün öğrencilerimize yönelik olarak yaz boyunca destekleme ve yetiştirme kurslarını açtık. Erzincan Lisemiz de şuan 100 den fazla öğrencimiz destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katıldılar. Bu öğrencilerimize 8 Haziran’da karnelerini verdik ama 11’den 12’nci sınıfa geçen öğrencilerimiz 11 Hazirandan itibaren burada ders alıyorlar.

Erzincan lisemizde öğrencilerimiz eşit ağırlıkta ve sayısalda destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katılıyorlar. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızın öğrencilere kazanımları nedir dersek, gelecek yıl bu öğrencilerimiz 12. sınıfta olacaklar. 12. sınıfa geldikten sonra yılsonunda, öğrencilerimizin gelecek ile ilgili hayallerinin gerçekleşebilecekleri olan sınav olan üniversite sınavına girecekler. Bu sınavın kaygısı ve geçmiş yıllarda ki eksikliklerin üst üste gelmesi çocuklarımızı moral ve motivasyon olarak sıkıntıya sokabilir düşüncesiyle 11’den 12’nci sınıfa geçen öğrencilerimize yönelik bu yaz destekleme ve yetiştirme kurslarını açtık.

Burada kurslarımızda sayısal, eşit ağırlık ve dil kurslarımız var. Haftanın dört günü Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik her güne bir ders olmak üzere öğretmen arkadaşlarımız çocuklarımıza eksiklikleri ve sınavlar ile ilgili konuları anlatıyorlar. Her Cuma günleri de öğrencilere deneme sınavı yapılıyor.

 Burada bu destekleme ve yetiştirme kurslarımız bir aylık çalışma olacak. Bir hafta dinlenme olacak ve tekrar bir aylık çalışma ile devam edecek. “dedi.

Yapılan çalışmaların, etkinliklerin ilimiz için, ülkemiz için, hayırlı olacağına inandığı söyleyen GÜN öğrencilerden hangi üniversiteye gideceklerine ve gelecek için hedeflerine dair 2019’a Mektup yazmalarını istediklerini böylece öğrencilerin hedeflerini göreceklerini ve bu hedeflerine ulaşabilmek için birlikte koşulacağını ifade etti. 

Özellikle yaz tatillerinden fedakârlık eden öğretmen ve idarecilerimize, aldıkları eğitimlerin sonucunda hedeflerine ulaşarak bizleri mutlu eden öğrencilerimize ve velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

27-06-201827-06-201827-06-201827-06-2018

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.