ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam eden destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerle bir araya geldi.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Ziyaret

Okullarda öğrencilere hitap eden GÜN öğrencilerin bir maraton içinde olduğunu, maraton yarışının sürekli olan dayanıklılık isteyen bir koşu olduğunu ve motivasyonun önemli olduğunu söyledi. Maraton koşucusu gibi hedefe kilitlenerek hayatlarında muvaffak olmalarını istedi.

Hayatın her anının önemli olduğunu ama daha önemlisinin dönüm noktaları olduğu söyledi. Bisiklet yarışçısını örnek veren GÜN çok çalışmak pedal çevirmek önemlidir ama önemli sapakları, kavşakları kaçırırsanız yanlış yöne sapar ve farklı yola girersiniz dedi.

Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarının da üniversiteye giriş gibi önemli bir dönüm noktasında konu eksikliklerinin tamamlanması için önemli olduğunu vurguladı. Yeni sistemde tüm soruların müfredattan çıktığını bu nedenle öğrencilerin destekleme ve yetiştirme kurslarına katılmalarını istedi. 

Bir nevi uçurumun kenarında olduklarını ve atacakları adımların onları geleceklerine taşıyacağını söyledi. Adımları doğru atmaları ve yarın pişman olmak yerine ellerindeki fırsatı değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

04-07-201804-07-201804-07-201804-07-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.