ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Verimliliğin Artırılmasında PDR Servislerinin Rolü Konulu Toplantı Yapıldı

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Verimliliğin Artırılmasında PDR Servislerinin Rolü Konulu Toplantı Yapıldı

    İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ilimiz merkezde Destekleme ve Yetiştirme Kursları bulunan okulların, psikolojik danışmanları ile 30 Aralık Perşembe günü, Erzincan Lisesi Konferans Salonu'nda, "Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Verimliliğinin Arttırılmasında PDR Servislerinin Rolü ve Yapılacak iş/işlemler" konulu toplantı yapılmıştır.

     Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Murat Demir, RAM Müdürü Sayın    Murat Yıldırım ve psikolojik danışmanlar katılmışlardır. 

      Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, pandemi süreci ve sonrasında psikolojik danışmanlara çok büyük görevler düştüğünü, özellikle okula uyum sorunların giderilmesi ve azalan akademik başarıların arttırılması konusunda psikolojik danışmanların oldukça özverili çalışmalar yaptığını belirtmiştir. Bu bağlamda okullarda akademik başarıyı artırmada önemli bir payı olan DYK ların verimliliğinin arttırılmasUında PDR servislerinin rolünün çok fazla olduğunu; okul idaresi, kursu veren öğretmenler, sınıf rehber öğretmenleri ve psikolojik danışmanlarla işbirliği çerçevesinde öğrencilerin akademik başarısının takip edilmesi ve bu sürece velilerin de dahiledilmesini ifade etmiştir. 

       Toplantıda söz alan RAM Müdürü Sayın Murat Yıldırımise DYK lar ile ilgili yapılacak çalışmaların her ay raporlaştırılarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderileceğini, gelen raporlar doğrultusunda her ay değerlendirme toplantılarının yapılacağını belirtmiştir. 

       Konuyla ilgili Psikolojik Danışmanların dilek ve temennileri alındıktan sonra toplantıya son verilmiştir.

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.