ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Devam Eden Yapım Onarım Projelerine İlişkin Toplantı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN inşaatı devam eden okulların müdürleri ve inşaat firması temsilcileri ile bir araya geldi.
Devam Eden Yapım Onarım Projelerine İlişkin Toplantı Yapıldı

Erzincan Lisesi konferans salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN başkanlığında Şube Müdürü Murat DEMİR, okul müdürleri ve inşaat firması temsilcilerinin katılımlarıyla toplantı yapıldı.

Eğitim öğretimde istenen noktaya gelebilmek için gerekli olanlardan birinin de fiziki mekânlar olduğunu ifade eden GÜN, fiziki mekânların okula anlam katmaları gerektiğini söyledi. Okullarımızın bahçesinden girildiği anda bahçe düzeninden okulun kapısına, kapı kolundan donatım malzemelerine, ıslak zeminden duvar sıvasına kadar her bir parçanın okula anlam kattığını bu yüzden fiziki mekânların önemli olduğunu vurguladı.

İlimizde devam eden ve yıllara sâri olan yatırımların toplam değerinin 87.745.900 TL. olduğunu ve bu rakamın yani yapılan bütün yatırımların Erzincan için bir nimet olduğunu söyledi. Yapılan yatırımların bir büyük nimet ama aynı zamanda da büyük bir külfet getirdiğini ifade etti.

Yapılan yapım ve onarımların bazen işçilik bazen de kalitesiz malzeme kullanımı nedeni ile amacına ulaşamadığı, proje teslimine müteakip bazı sıkıntıların yaşandığını dile getirdi. Bu noktada okul müdürlerinin müşahit üye olarak yapım-onarım çalışmalarında gördükleri aksaklıkları bildirmelerini istedi. Firma temsilcilerinden de aynı hassasiyeti beklediklerini ifade eden GÜN ilimizde iklimin elverdiği müddet üzere inşaat çalışmaları yapılabildiği için çalışmaların eğitim-öğretim başlamadan en az bir hafta önce bitirilerek teslim sürelerine riayet edilmesini istedi.

 

Dana sonra devam eden yapım ve onarım projelerinin teslimlerine ilişkin firma temsilcilerinden bilgi aldı.

02-08-201802-08-201802-08-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.