ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Kermes

Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Kermes

Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi kız ve erkek bölümü öğrencileri anlamlı bir kampanyaya imza atıyor. Evlerinde hazırladıkları yiyecekleri okul kantininde satan öğrenciler, elde ettikleri geliri Haleplilerin ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla kullanacaklar.

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayan 800 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri düzenledikleri kermes ile Suriyeliler için yardım çalışması yürütüyor.

Evlerinde anneleri ile birlikte hazırladıkları yiyecekleri okul kantinine getiren ve burada oluşturulan stantlar ile ürünleri satışa çıkaran öğrencilere, okuldaki öğrenciler destek veriyor. Ürünleri satın alarak Haleplilerin ihtiyaçlarına destek olan öğrenciler, GÜN içerisinde kermesten bol bol alış veriş yaptılar.

Kermesten elde edilecek gelir, İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Ziraat Bankası hesabına yatırılarak, Haleplilerin ihtiyaçları için kullanılacak.

Kermesin açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN düzenlenen kermes ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. GÜN açıklamasın da; “Özellikle ilimizde Suriye’ye yardımla ilgili olarak sayın valimizin talimatlarıyla bütün sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere bir seferberlik havası içerisinde çalışma yapılıyor. Tabi ki biz İl Millî Eğitim olarak kesinlikle bu işin içerisinde olmak durumunda ve zorundayız. Çünkü; bizler çocuklarımıza özellikle son zamanlarda değerler eğitimiyle ilgili gerek ülkemizde, gerek ilimizde farklı çalışmalar yapılıyor. Bu değerler eğitimi ile ilgili olarak biz Erzincan İl Millî eğitim Müdürlüğü olarak EDEP projemiz var. Erzincan Değerler Eğitimi Projesi geçen ayki değerimiz ve bu ayki değerimize baktığımız zaman geçen ay duyarlılık idi, bu ay ise onur ve vefa. Bunları her ay vatan sevgisi, sevgi, saygı, hoşgörü, paylaşım olarak aylara bölmüşüz. Geçen ayda olduğu gibi duyarlı olmak, çevrede olan her şeye duyarlı olmak. Bu ilimizin içerisinde olabilir, ülkemizde olabilir, ülkenin dışında olabilir. Çocuklarımıza biz bizzati bunu yaparak ve yaşayarak öğretmenin yolu içerisindeyiz. Biz ülke olarak özellikle mazlumun yanında olmayı bilen bir milletiz. Kimsesizin kimsesi olan bir milletiz. Her zaman haksızlıkların karşısında dik durmayı bilen bir milletiz. İşte bundan dolayıdır ki bu etkinlikler gerçekten hem öğrencilerimizin bilinçlenmesine, hem de olup bitenlere bir anlam verebilmesinde çok farklı anlam ve önemi var. 17 Ocak’a kadar Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerek nakdi para olarak, gerekse gıda olarak toplanan paralar ki burada kermes şeklinde çocuklarımızın bizzati burası İmam Hatip Lisemizin kız bölümü. Hemen karşı tarafta erkek bölümü var. Orada da aynısı devam ediyor. Öğrencilerimizin, velilerimizin el elemeği ile yapmış oldukları ürünleri satılıp, satışından elde edilecek para İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilçelerde dahil olmak üzere Ziraat Bankasında bir hesap açtırılıp oraya yatırılacak. Meblağ belirlendikten sonra komisyon marifetiyle görüşülecek kamplarla, en çok ihtiyaç duyulan malzeme ne ise onlar alınacak, ayrıca bu kermesin düzenlenmesinde gerekli desteği sağlayan okul idaresine ve özellikle öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

06-01-201706-01-201706-01-201706-01-201706-01-201706-01-201706-01-201706-01-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.