ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Lisesi Veli Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Lisesi veli toplantısına katıldı.
Erzincan Lisesi Veli Toplantısı Yapıldı

Veli ve öğrencilerin hayalleri olduğunu ama bu hayallere ulaşmak için harekete geçmenin çalışmanın gerektiğini söyleyen GÜN son 3-4 yıl yapılan çalışmalar neticesinde ilimizin hem TEOG hem de üniversiteye giriş sınavlarında büyük aşama kaydettiğini söyledi. İlimizin TEOG da 57. sıradan 4. sıraya kadar yükseldiğini, üniversiteye giriş sınavında ise ilk 20’ye girdiğimizi ifade eden GÜN bu sonucun tesadüf olmadığını ve yıllardır hafta içi, hafta sonu ve yaz nedir bilmeden çalışıldığını söyledi.

Velilere eğitimin kapsamlı, sürekli ve çok boyutlu olduğunu söyleyen GÜN herkesin eğitimin içinde olması gerektiğini vurguladı. Dertlerinin, öğrencilerin eğitimi, başarısı ve geleceği olduğunu söyleyen GÜN, velinin derdinin sadece kendi çocuğu olduğunu, kendilerinin ise tüm öğrencileri dert edindiklerini söyledi. 

Kaldırılan TEOG’a değinen GÜN devam etmesi durumunda ilimizin ilk 3 e kadar çıkabilecek şekilde, eğitimde kalitenin arttığını ve bu artışın belli noktalarda değil ilin tamamında olduğunu söyledi. Son yapılan TEOG da 65 tane Türkiye birincisi çıkaran ilimizde birincilerin Yalınca Ortaokulu,  Akyazı Ortaokulu, Çayırlı Çaykent Ortaokulu, Kemah Kerer Ortaokulu ve Üzümlü İmam Hatip Ortaokulundan çıktığı söyleyen GÜN ilin tamamında başarı kaydedildiğini ifade etti. Başarının devam etmesi için yaz döneminde yine çalışmaya devam edileceğini söyledi.

24-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.