ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Meb Akub Her Zaman Her Yerde

Erzincan'da kaybolan 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül Meb Akub ve AFAD ekipleri tarafından köyünün yakınlarında bulundu.
Erzincan Meb Akub Her Zaman Her Yerde

Erzincan'da gece saatlerinde evden ayrılan ve daha sonradan kendisine ulaşılamayan 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül'ün ailesi kayıp ihbarında bulundu. AFAD ekibinin daveti ile hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden 6 kişilik Meb Akub ekibi AFAD, Jandarma ve emniyet ekipleri ile yapılan toplantıda belirlenen görev dağılımının ardından sahada AFAD ekipleri ile yaşlı adamın kaybolduğu Keklikkayası köyünün civarında arama tarama faaliyetlerine başladı. Saat 21.00 sularında ihbar üzerine harekete geçen ekiplerimiz yaklaşık 5 saatlik arama sonucu köy yakınlarında açık alanda herhangi bir yaralanması olmadan yaşlı adama ulaştı. Hava sıcaklığının gece saatlerinde sıfırın altında 10 derece olduğu Erzincan'da boş arazide üşümüş olarak bulunan yaşlı adamı ısıtmak için Meb Akub ekiplerimiz kendi montlarını ve ekipmanlarını vatandaşımız ile paylaştı. Ekiplerimiz, olay yerine sağlık ekipleri gelene kadar yaşlı adamın üşümemesi için ellerinden geleni yaparken daha sonra Alzheimer hastası yaşlı adam ambulansa alındı.

Ambulansta tedavi edilen 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül'ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Uzun ve stresli saatlerden sonra güzel haber alınması arama faaliyetlerine katılan tüm ekiplerin mutluluğuna vesile oldu.


10-01-202310-01-202310-01-2023


Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.