ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Ortaokulu Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasının Üçüncüsünü Gerçekleştirdi

Erzincan Ortaokulu Geleneksel Kitap Okuma Yarışmasının Üçüncüsünü Gerçekleştirdi

Erzincan Ortaokulu “Biz Okumayı Çok Seviyoruz" adıyla düzenlediği geleneksel okuma yarışmasını bu yıl da öğrenci ve velilerin katılımlarıyla gerçekleştirdi. Düzenlendiği ilk günden beri takdir toplayan ve büyük ilgi gören yarışmaya bu yıl da öğrenci kategorisinde 370; veli kategorisinde ise 55 kişi dahil olmuştur.

Okul Müdürü Sayın Temel ÇİÇEK yaptığı açıklamada okul olarak bir okuma kültürü oluşturmaya çalıştıklarını ve bunda da önemli bir yol kat ettiklerini, düzenledikleri yarışmayla da hem öğrencilerde hem de velilerde, rekabet duygusunu da işin içine katarak, kitap sevgisi aşıladıklarını belirtti. Yarışmanın 5 ve 6.sınıflar kendi arasında, 7 ve 8. sınıflar kendi arasında ve veli kategorisinde olmak üzere üç aşamada gerçekleştiğini aktaran ÇİÇEK şöyle devam etti: “ Artık velilerimiz olsun, öğrencilerimiz olsun bu işi bizden daha çok takip eder hale geldiler. Her yıl onlarca başvuruyla karşılaşıyoruz bu yarışma için. Çünkü çocuklarımız ve velilerimiz boş vakitlerini kitap okuyarak, dolayısıyla da başka dünyaları tadarak geçiriyorlar. Bunun da meyvesini, bir nevi, bu yarışmayla almak istiyorlar. Tabii yarışma bu işin sadece eğlence ayağı. Önemli olan bunun devamlılık arz eden bir arzu haline gelmesi. Bizler de buna küçücük de olsa bir katkı yaptıysak ne mutlu…”

Yapılan değerlendirmelerin ardından geçilen ödül törenine, bu tür kampanyalara ve etkinliklere çok önem veren ve ilerlemenin okuma kültürü oluşturmaktan geçtiğine inanan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN de dereceye giren öğrenci ve velilere ödüllerini vermek üzere katıldılar. Sayın Aziz GÜN yaptığı açıklamada şunları belirtti: “ Günümüzde insanımızın ilgisini farklı ve belki de gereksiz birçok alana çekebilecek etmenlerin çokluğu kitapla olan irtibatı koparırken, bu tür etkinliklerle gençlerimizde kitap sevgisi oluşturuyor ve bunu canlı tutuyoruz.  Ebeveynlerin katılımı da işin seyrini değiştiriyor. Bu okulda da özellikle velilerimizin katılımlarının her geçen yıl artması ve sürece dâhil olmaları bizleri memnuniyetini  artırmaktadır.. Gerek çağın insanı olma adına, gerek akademik başarıyı artırma adına kitap okumanın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Ben bu kapsamda tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve bu tür etkinliklerin gelenekselleşerek devam etmesini diliyorum.”

Ödüllerini alan öğrenci ve veliler de artık çok daha istekli bir şekilde kitap okuduklarını, bunun bir alışkanlık haline geldiğini belirttiler. Emeği geçen herkese teşekkür eden katılımcılar bir sonraki yarışmayı iple çektiklerini söyleyip çekilen hatıra fotoğraflarının ardından okuldan ayrıldılar.

 

22-03-201722-03-201722-03-201722-03-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.