ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Spor Lisesi´nden Tanıtım Etkinliği

Erzincan Spor Lisesi tarafından Spor Lisesinin ortaokul son sınıf öğrencilerine tanıtım programı düzenlendi.
Erzincan Spor Lisesi´nden Tanıtım Etkinliği

13 Şubat Erzincan Kapalı Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen Spor Lisesi tanıtım programına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer DOĞAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak MUMCU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, okul müdürleri ve ortaokul öğrencileri ile Spor Lisesi öğrencileri katıldı.

Spor lisesi tarafından hazırlanan standarda öğrenciler tarafından katılımcılara bilgiler verildi.

Programda açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ; "İnsanların doğuştan farklı yetenekleri vardır. Kimilerinin şiire, kimilerinin edebiyata, kimilerinin spora ve kimilerinin de güzel sanata ilgileri ve yetenekleri vardır. İlimizde bizim spor lisemiz ve güzel sanatlar lisemizin olması ilimize farklı bir renk katmaktadır.

Özellikle bu yıl göreve başlayan her iki okul müdürü arkadaşımız da kendi alanlarında kendi okullarında çok güzel çalışmalar yaptılar. Bu hafta da spor lisemizin müdürü okullarımızı daha ziyade 8. Sınıfta ki öğrencilerimizi temel eğitimden orta öğretime geçiş sürecinde olacaklarından dolayı spora yeteneği olan öğrencilerimizi okulumuza kazandırmaları ile ilgili çok güzel çalışmalar yaptılar.

Küçük bir şehir olmamamıza rağmen kayakta Türkiye birinciliğimiz, atıcılıkta Türkiye rekorumuz, atletizm de Türkiye birinciliğimiz bulunuyor. Diğer akademik başarı beklediğimiz okullar da inanın bu kadar büyük başarımız yok. Bunun için yetenekli olan öğrencilerimizin yeteneklerini göz ardı etmeden öğrencilerimizi akademik okullara gönderip bu yeteneklerini köreltmek yerine öğrencilerin yeteneklerini daha da geliştirebilecekleri okullarımızı tercih edelim. Gençlik Spor İl Müdürümüz ile beraber sadece gençlerde spor değil herkes için spor kapsamında güzel çalışmalarımız olacak. Ben ve Millî eğitim camiamız herkes için spora destek vereceğiz. Hepimizin buna ihtiyacı var. İnşallah birlikte özellikle okullar olarak büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak MUMCU;

“Erzincan´da spor lisesi bizim için çok önemli sporcuların faaliyetlerini sağladığı yer. Bu tanıtım stantları Spor okulumuz için bir ilk oldu. Bu etkinliği bundan sonra ki dönemlerde de devam edeceğiz Öğrencilerimiz sporu branşları ve başarıları burada çok daha iyi öğrenecekler diye düşünüyorum. Her çocuğumuzun farklı yetenekleri vardır elbette. Spora yetenekleri olan başarılı çocuklarımızı spor liselerine gönderilmelerini biz özellikle istiyoruz.

Biz bir aileyiz Millî Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor il Müdürlüğü Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak. Bunlar bir bütün çocuklarımızda bizim temelimiz. Çocuklarımıza sahip çıkmamız çok önemli onların zihinsel ve bedensel gelişimini ve çok daha iyi eğitim ile iyi yerlere getirmek bizim elimizde. Bu tanıtımdan dolayı Millî Eğitim Camiamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.