ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan'da Meslekî Eğitim ve OSB İşbirliği

         Erzincan'da mesleki eğitimin güçlendirilmesi amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Organize Sanayi Bölge Müdürü Ömer Faruk NAYMAN, işletme temsilcileri, Erzincan MTAL, Fatih MTAL ve Mesleki Eğitim Merkezi okul müdürlerinin katılımı ile işbirliği toplantısı yapıldı.
Erzincan'da Meslekî Eğitim ve OSB İşbirliği

         Erzincan'da mesleki eğitimin güçlendirilmesi amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Organize Sanayi Bölge Müdürü Ömer Faruk NAYMAN, işletme temsilcileri, Erzincan MTAL, Fatih MTAL ve Mesleki Eğitim Merkezi okul müdürlerinin katılımı ile işbirliği toplantısı yapıldı. Toplantıda sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetişmesinde neler yapılabileceği, mezun öğrencilerin istihdamın sağlanması, işletmelerde beceri eğitimi gören öğrenci sayısının artırılması, öğrenci ve öğretmenlerin işbaşı eğitiminin sağlanması, gelişen teknolojinin yakından görülmesi için geziler düzenlenmesi gibi konular ele alındı.

        İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, yaptığı konuşmada ''OSB'ler mesleki ve teknik eğitimin niteliğini artırmada önemli bir paya sahiptir. Gelecekte önemli bir potansiyele ulaşması beklenen Erzincan OSB'nin karşılaşacağı nitelikli insan gücü ihtiyacının hazırlanması için şimdiden hazırlıklı olmalıyız.'' dedi. 2023 Eğitim Vizyonu'nda mesleki ve teknik eğitime atfedilen değerin artırılacağını, mesleki ve teknik eğitimde sektörle birlikte eğitim-istihdam-üretim bağlamında iyi uygulama örneklerinin medya platformlarında görünürlüğü artırılacağını, mesleki ve teknik eğitim müfredatlarının tanıtımına yönelik yönlendirme ve rehberlik dijital platformu oluşturulacağını, her yıl mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenleneceğini, mesleki ve teknik eğitime ilgiyi artırmak amacıyla millî ve milletlerararası yarışmalar düzenlenecek ve başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacağını ifade ederek bu hedeflerin gerçekleşmesi için mesleki ve teknik eğitim ile sanayi işbirliğinin  hayati önem taşıdığını özellikle belirtti.

 Ayrıca işletmelerin üretimini dışarıdan sağladıkları bazı ürünlerin okul atölyelerinde üretilmesinin sağlanması hususları ele alındı.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.