ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan’ın Gizemli Sazlığına Yolculuk

Erzincan’ın Gizemli Sazlığına Yolculuk

İlimiz Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Hamza ALBAYRAK tarafından hazırlanan “Erzincan’ın Gizemli Sazlığına Yolculuk” konulu TÜBİTAK 4004 Projesi Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde tanıtıldı.

Düzenlenen açılış programına Vali Yardımcısı Dede Musa BAŞTÜRK, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep POLAT, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Hamza Albayrak şu ifadelere yer verdi; “Erzincan’da bulunan Ekşisu sazlıkları Türkiye’de Uluslararası öneme sahiptir. 135 önemli alandan bir tanesidir. Bu alanda küresel ölçekte tehdit altında olan Turna kuşları olmak üzere yaklaşık 300 adet kuş türü vardır. Biz araştırmacılar öğrencilerin bilimsel alanda yetişmelerini sağlamak, merak duygularını araştırma ve sorgulamaları, çevreye ve doğaya karşı farkındalık sahibi, doğaya karşı tutum ve davranışlar sergileyen bireylerin yetişmesini sağlamaktayız. Erzincan’da 8 gün sürmesini planladığımız etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep POLAT ise şu ifadelere yer verdi; “Uzun yollar bile bir adımla başlıyor. Yürümek ise adımların birleşmesinden meydana gelen bir süreçtir. Koşmak adımların daha sıklıkla atılması suretiyle belli aralıklarla her ayağın tekrar eden anlarını içermektedir. Projelerin en temel özelliği fikir aşamasından uygulama sonrası, değerlendirme aşamasına geçen süreçten proje fikrinin uygulanmasına temel teşkil eden müdahale mantığının doğru tanımlanmasının ve buna bağlı olarak projenin mantıksal çerçevede yaklaşımı nedeniyle doğru kullanılmasının kurgulanmasının gerekliliğidir. Bir proje tasarımı yapılırken, tek başına bir fikre hayiz olmak bile ilk adıma teşekkül etmiş olur. Dolayısıyla proje fikrine sahip olmak proje için yeterli değildir. Sadece ilk basamağıdır” dedi.

Konuşmaların ardından düzenlenen program katılımcılara verilen kokteylin ardından sona erdi.

18-06-201818-06-201818-06-201818-06-201818-06-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.