ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etüt Katı Projesi

Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde öğrencilere yönelik olarak YGS sınavına hazırlık kapsamında uygulamaya konulan "Etüt Katı" projesinin tanıtımı yapıldı.  
Etüt Katı Projesi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Etüt Katı" projesi kapsamında öğretmenlerin seferber olduğunu ve öğrencilerimizin önümüzde ki sınavlarda başarıyı yakalamaları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

GÜN uygulamaya konulan proje ile ilgili olarak; "YGS sınavına artık sayılı günler kaldı. Bir hafta sonra ülkemizde olduğu gibi Erzincan´da da 2616 öğrencimiz sınava girecek. Gördüğünüz üzere okullarımızın hemen hemen hepsinde hem ortaöğretime bağlı olan okullarımızdaki 1553 öğrencimiz hem de meslek liselerine bağlı olan öğrencilerimiz proje kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

Üniversite sınavında akademik başarıyı geliştirmek için okullarımızda uygulamış olduğumuz iki projemiz var. Bu projelerden biri “Yanlışa Yaklaşma Hedeften Uzaklaşma” projesi. Geçen hafta okullarımızda bu proje ile ilgili seminerleri bitirdik. Bu hafta itibariyle sonuçlandırdık. Genel liselerimizde, Anadolu liselerimizde ise Etüt Katı projesi uygulaması devam ediyor. Projenin devam ettiği başarılı okullarımızdan biride Anadolu İmam Hatip Lisemiz.

Gerçekten bu lisemiz öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve idarecileriyle bu işe tamamen inandılar. Her şeyin başında tabii ki inanmak gelir ki daha önceki yıllarda şunu görürdük: sınavlara bir ay kala öğrenci ve veliler rapor almanın derdinde idi. Sınava bir hafta kala şu an okulumuz tıklım tıklım dolu ve şu anda öğretmen arkadaşlarımız öğrencilerle tek tek ilgileniyor. Sadece bu hafta değil daha önceki haftalarda da yine aynı şekilde hummalı bir çalışma vardı. Sınava bir hafta kala hazırlıklarımızı yaptık.

Eğitim öğretimi yapacak okullarımızdır. Bu eğitimi güzel yapacak yine okullarımızdır. Bunu en iyi hazırlayacak olanlarda yine bizim öğretmenlerimizdir. Özellikle velilerimize ben şunu söylemek istiyorum. Velilerimizin bizlere inanmalarını istiyoruz. Velilerimizin şunu bilmelerini istiyoruz: gelecek yıldan itibaren her ne ad altında olursa olsun hiçbir kurs hiçbir dersane adı ne olursa olsun üniversite ile ilgili olarak dersane niteliğinde ders veremeyecek. Zaman zaman duyuyoruz, bazı yerler hayır biz dersane olarak devam edeceğiz ismimizi şu şekilde bu şekilde değiştirdik şeklinde beyanda bulunuyorlar. Bunu kamuoyuna özellikle duyurmak istiyorum. Velilerimiz gidip paralarını yatırdığı zaman sıkıntı yaşayabilirler. Bunun eğitimini, öğretimini verecek olan her zaman okullarımızdır. Bütün okullarımızda bu şekilde ki çalışmalar devam ediyor. Gelecek yıl İle ilgili planlama ve programlarımız var. Hiçbir şekilde aksama olmayacak, hatta ben inanıyorum ki bu şekilde ki çalışmalar neticesinde ilimiz Türkiye´de hak ettiği yere arzu edilen yere gelecektir. Ben bu şekilde çalışma yapan öğretmenlerimize özellikle teşekkür ediyorum. Hem yaz tatilinde hem dönem tatilinde bu çalışmalara devam ettiler, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum."  dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.