ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eurodesk Gençlik Bilgilendirmesi ve İletişim Eğitimi

  Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) Eurodesk Gençlik Ağı tarafından 10-13 Aralık 2018 tarihlerinde Büyük Erzincan Otelinde “Eurodesk Gençlik Bilgilendirmesi ve İletişim Eğitimi” yapıldı. Müdürlüğümüzce organize edilen eğitime; 15 farklı ilden toplam 31 katılımcı katıldı. Eğitim sonunda katılımcılar tarafından düzenlenen ‘’Gençlik Bilgilendirmesi Şenliği’’ne Vali Yardımcısı Sayın İhsan AYRANCI ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.  
Eurodesk Gençlik Bilgilendirmesi ve İletişim Eğitimi

 

Gençlik bilgilendirmesi çalışmalarının iletişim odaklı yapılmasına, farklı takım çalışması metotlarının kullanımının uygulamalı olarak öğrenilmesine ve gençlik bilgilendirmelerinin kurumsal bir çerçevede yürütülmesine katkı sağlamak amacıyla ilimizde düzenlenen eğitime farklı illerden gençlik çalışanları katıldı. Eğitim; 10 Aralık 2018 Pazartesi günü katılımcıların otele girişi ve akşam yemeğinden sonra yapılan oryantasyon etkinlikleri ile başladı. Eğitimin ikinci gününde takım ve iletişim çalışmaları yapıldı, gençlik bilgilendirmesi ve iletişim oturumları düzenlendi. Gün içinde yapılan oturumların ardından akşam oturumunda katılımcılar bir sonraki gün düzenlenecek olan ‘’Gençlik Bilgilendirmesi Şenliği’’ için çalışmalarını yürüttüler.  

Eğitimin üçüncü günü; Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Gençlik Merkezi, Erzincan Anadolu Lisesi ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden toplam 70 gencin katılımı ile ‘’Gençlik Bilgilendirmesi Şenliği’’ yapıldı. Şenlik tanışma ve kaynaşma etkinlikleri il başladı. Şenliğe katılan gençler gruplara ayrılarak farklı istasyonlarda Avrupa Gönüllü Hizmeti, Yükseköğretim, Gençlik değişimleri ve staj hareketliliği konularında gençlik çalışanlarından bilgi aldılar. Gençleri ve gençlik çalışanlarını ziyarete gelen Vali Yardımcısı Sayın İhsan AYRANCI ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN gençlere bilgi verilen masaları gezdiler. Gençlik çalışanlarından kurulan istasyonlarla ilgili bilgi aldılar. Şenlik sonunda ödüllü yarışma ve çekilişlerle EurodeskTR tarafından sunulan birçok ödül gençlere dağıtıldı. 

Eğitimin son gününde değerlendirme ve kapanış yapıldı. Katılımcılar kapanışın ardından illerine geri döndüler.

13-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-201813-12-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.