ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fizik Öğretmenleri Toplandı

Erzincan  il merkezinde görev yapan fizik branşı öğretmenleri Hacı Ali Akın MTAL'de  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında toplandı.
Fizik Öğretmenleri Toplandı

 

      Erzincan il merkezinde görev yapan fizik branşı öğretmenleri Hacı Ali Akın MTAL'de  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında toplandı. Toplantıya Şube Müdürü Cevat BİNGÖL, idareciler ve fizik öğretmenleri katıldı. Toplantının açılışını İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN yaptı. Toplantıda fizik eğitiminin  en verimli şekilde yapılması ile ilgili yapılması gerekenler  hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN,  burada yaptığı konuşmada  Fen bilimleri eğitiminin temel hedeflerinden biri de öğrencileri bilimsel olarak okuryazar hale getirmektir. Bilimsel okuryazarlık; fen bilimlerinin tabiatını bilmek, bilginin nasıl elde edildiğini anlamak, fen bilimlerindeki bilgilerin bilinen gerçeklere nasıl bağlı olduğunu ve yeni deliller toplandıkça nasıl değişebildiğini algılamak, fen bilimlerindeki temel kavram ve hipotezleri bilmek ve bilim ile kişisel görüş arasındaki farkı algılamaktır. Bilimsel okur-yazar bireylerden oluşan toplumlar hem yeniliklere kolayca uyum sağlar hem de kendileri de yeniliklere önderlik edebilirler. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın, fen bilimlerine, özellikte fizikte yapılan araştırmalara bağlı olduğu günümüzde daha iyi bilinmektedir. Fen bilimlerinin özellikle fiziğin tutarlı ve akılcı düşünme sisteminin oluşmasına katkısı diğer bilimlere göre daha fazladır.' dedi.

 

05-11-201905-11-201905-11-201905-11-2019

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.