ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Projesi

Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen "Okullarda fiziksel aktivitenin arttırılması işbirliği projesi" kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtımı programı yapıldı.
Fiziksel Aktivitenin Arttırılması İşbirliği Projesi

Müdürlüğümüz bahçesinde düzenlenen törene Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Ahmet TÜRKÖZ, Erzincan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mehmet Oğuz ÇETİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Şube Müdürleri Cevat BİNGÖL, Özkan YAVUZ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen programda Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğindeki protokol çerçevesinde okullarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan veya “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullara bisiklet dağıtımı yapıldı.

Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN: Hareketsiz yaşam, günlük alışverişini bile bilgisayar başında sanal marketlerden gerçekleştiren modern toplum için en önemli problemlerin başında yer aldığını belirterek; Sağlık Bakanlığı tarafından bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla hayata geçirilen  “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi kapsamında ilimizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ortaokul 5. 6. ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve “bisiklet modülü” dersini uygulayan okullara toplamda 170 adet bisiklet dağıtımı yapılacağını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından bisiklet dağıtımına geçildi. Bisiklet sürmeyi çok sevdiklerini belirten öğrenciler ise beden eğitimi derslerinde bisiklet kullanacakları için çok sevinçli olduklarını söylediler.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.