ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması Yapıldı

Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması Yapıldı

05/01/2018 Cuma günü TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinatörlüğünde Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final yarışması yapıldı.

Yarışma öncesinde kısa bir konuşma yapan Erzincan Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN şu ifadelere yer verdi;  “ Öncelikle Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün yıllardan beri yapmış olduğu Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması, hafızlık yarışması ve bununla birlikte geçen haftada erkek öğrencilerimiz arasında hutbe yarışması, ezan okuma yarışması, hafızlık yarışması düzenlendi.

Ayrıca geçen hafta ortaokullar arasında gerçekleşen yarışmalar ve ilkini geçen yıl başlatmış olduğumuz ve bu yılda devam edecek olan yarışmalar hakkında da bilgi veren GÜN, Biliyorsunuz artık liselerimizde seçmeli Kur’an-ı Kerim dersimiz var. Seçmeli Kur’an-ı Kerim dersini seçen öğrencilerimiz arasında da Kur’an-ı Kerim’i okuma yarışmasıyla ilgili yapılan bir çalışma var. Bu çalışmaya destek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve katılım sağlayan öğrencilerimize ve onların velilerine teşekkür ediyorum”.

Bizi programlarda bizi yalnız bırakmayan Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesine ve İl Müftülüğü’ne ve Jüri üyelerine de teşekkür eden Erzincan Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN konuşmasına şöyle devam etti; “Kıymetli Gençler Kur’an-ı Kerim insanlığı yücelten bir kitaptır. Baktığımız zaman nice toplulukları, nice medeniyetleri yüceltmiştir. İşte bizim kadim medeniyetimizi de baktığımız zaman yücelmesi ve yüceltilmesi aynı zamanda yanımızda olması istiklal mücadelemizde bizim ana kaynağımız olmasına baktığımız zaman gerçekten Kur’an-ı Kerim’in bir toplumu nasıl yücelttiğini, toplumun nasıl can simidi olduğunu hep beraber görüyoruz” dedi.

 

Erzincan Merkez ve İlçelerde bulunan kız imam Hatip liseleri arasında düzenlenen “Genç Nida” Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Erzincan TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kader TAŞ İl Birincisi Olurken, Hafızlık yarışmasında ise Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sadakat AKAMOVA birinci oldu.

 

05-01-201805-01-201805-01-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.