ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genişletilmiş Okul Zümre Başkanları Toplantısı Yapıldı

Genişletilmiş Okul Zümre Başkanları Toplantısı Yapıldı

Öğretmenevi toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN’ün başkanlığında, Şube Müdürleri Cevat BİNGÖL, Mutlu MAYDA ve merkez ve ilçelerindeki okul zümre başkanlarının katılımı ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı “Genişletilmiş Okul Zümre Başkanları Toplantısı” yapıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN 2015-2016 eğitim öğretim yılı değerlendirmesi yaparak yapılacak çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Taş adlı şiiri okuyarak başladığı açıklamasında; İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2024 Eğitim Şehri Erzincan Parolasıyla 2014 yılında başlatmış olduğumuz çalışma ile geçen yıl temel öğretimden orta öğretime yürüyüş adı altında gelecek 10 yılın vizyonu adı altında başlatmış bu yılda genişletilmiş zümre başkanları adı altında toplantısını bugün yaklaşık olarak 90 öğretmen arkadaşımızla başlatıyoruz 4 gün sürecek olan toplantılarımıza ilçelerimiz de dahil 450 öğretmen arkadaşımızı davet etmiş bulunuyoruz.

Eğitim uzun soluklu bir yarıştır, dolayısıyla biz eğitimi maraton koşusuna benzetiyoruz, malumunuz maraton koşusunda kuvvet lazım, mukavemet gerekli, direnç gerek, sabır gerek ki neticeyi alabilelim bizler daha sık bir araya gelerek neleri daha iyi yapabiliriz, zaten zümre başkanları toplantısı ilköğretim kurumları yönetmenliğinin 35.madde de aynı dersi okutan öğretmenlerin bir araya gelerek yapmış oldukları çalışmaları birlikte gözden geçirilmesi aynı okul değil de ilde farklı okullarda ilçelerde dahil olmak üzere branş öğretmenlerimizi aynı zümre öğretmenleri başkanlarını burada bir araya getirmek suretiyle çalışmaları yeniden gözden geçirilmesidir. Burada birlik, beraberlik ve bir hedef vardır, burada hedef geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetiştirilmesidir.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN; Erzincan Artık Türkiye’de gerçek manada Eğitim ve Öğretimde yapılan çalışmalarla bir eğitim şehri olma yolunda sizlerin sayesinde hızla ilerliyor. Burada yapılan çalışmalarda her grup bir zümre başkanı seçerek il zümre başkanını belirlemiş olacak ve Erzincan’da eğitim öğretime yön verecek siz öğretmen arkadaşlarımızın  özellikle geçen yıl 2015-2016 öğretim yılında göstermiş olduğunuz güzel gayretlerden dolayı hem eğitim olarak hem öğretim olarak güzel bir yerde noktaladık, bütün bu gayretlerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor bu yılki zümre başkanları toplantımızın hayırlara vesile olasını diliyorum dedi.

Toplantı daha sonra Fen, Matematik ve Türkçe grupları oluşturularak çalışmalarına başladı.

 

02-11-201602-11-201602-11-201602-11-201602-11-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.