ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gerçek Kahraman “Mete” Öğrencilerle

  Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Yazarlar Okullarda” projesi kapsamında “Mete-Küçük Alp” ve “Mete-Gizem Avcısı” kitaplarının yazarları Sayın Lokman AYDOĞAN ve Sayın Murat UTKU öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.  
Gerçek Kahraman “Mete” Öğrencilerle

 

İlk olarak 29 Kasım Perşembe günü ilimiz Özel Doğa Okulları öğrencileriyle buluşan yazarlar, gerçekleştirdikleri söyleşiyle “yazma eğitimi” ve “okuma kültürü” konularında öğrencilere rehberlik ettiler. 30 Kasım Cuma günü ise Tercan ilçemizde Tercan İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Turan IŞIK’ın da büyük desteğiyle bu ilçemizde bulunan bazı ortaokullarda öğrencilerle buluştular. Özellikle merkezden uzak okullarımızda bu etkinliklerin daha kıymetli olduğunu belirten yazarlarımız, gittikleri yerlerin tarihi ve kültürel dokularını da öğrencilerle paylaşarak son zamanlarda adeta unutulmaya yüz tutmuş tarih bilinci konusunda da öğrencileri etkilediler.

 

6-7 Aralık Perşembe ve Cuma günleri ise sırasıyla Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu ve Erzincan Ortaokulunda söyleşiler gerçekleştiren yazarlarımız, buralarda da öğrencileri etkilemeyi ve memnun etmeyi başardılar. Kitapların önsözlerinde de yazdıkları gibi batı patentli görsel ve yazılı eserlerde yer alan, değerlerimizden uzak, yozlaşmış, uydurma karakterleri benimseyen gençler yerine tarihini bilen ve Mete Han gibi isimlerini mazimize altın harflerle kazımış gerçek kahramanlarımızı özümsemiş gençler yetiştirme gayretinde olduklarını belirten yazarlar, eserlerini kaleme alırken bundan sonra da aynı düsturu ilke edineceklerini belirttiler.

 

Söyleşilerin ardından öğrencilerin kitaplarını imzalayan yazarlarımız, öğrencilerle hatıra fotoğrafları da çektirdiler.

 

10-12-201810-12-201810-12-201810-12-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.