ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR’dan Öğrencilere Konferans

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR’dan Öğrencilere Konferans

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin davetlisi olarak geldiği Erzincan’da “Vatan ortak değerimiz, bugün dünden daha güçlüyüz” konulu konferans verdi.

Erzincan Belediyesi çok amaçlı salonda düzenlenen Konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan konferansa Erzincan Valisi Ali ARSLANTAŞ, Vali Yardımcısı Vekili Fatih ACAR, Belediye Başkan Yardımcısı Osman ALANUR, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak programa katılan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR’ı anlatan kısa bir slayt gösterimi yapıldı. Ardından sahneye çıkan Mete YARAR katılımcılara konferans verdi. Konferansın ardından kısa bir açıklama yapan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR şu ifadelere yer verdi; “Burada bu güzel şehirde bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Beni buraya davet eden Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerine ve beni dinlemeye gelen tüm öğrenci kardeşlerime teşekkür ederim. Siz gençler bizim yarınlarımızsınız, sizler bu ülkenin geleceğisiniz” dedi.

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR konuşmasında, 15 Temmuz şehitleri sayesinde hayat kurduğumuzu ve o şehitler sayesinde başımız dik gezebildiğimizi belirterek, 250 şehidin yüzü suyu hürmetine Türkiye’nin,  diğer ülkelerin durumuna düşmediğini kaydetti. Ölüme yürümenin kolay olmadığının altını çizen YARAR, bir tankın önünde durmanın zor bir cesaret gerektirdiğine dikkat çekti.

Mete YARAR konuşmasının devamında, Türkiye’nin, dünyanın 17’inci büyük ekonomisi olduğunu fakat satın alma ve diğer faktörler göz önünde bulundurulduğunda dünyanın 13’üncü ekonomisine sahip olunduğunu, silahlı kuvvetler olarak ise dünyanın ilk 8 ülkesi içerisinde olunduğunu, eğitim, genç nüfus ve diğer oranlara bakıldığında ise Türkiye’nin dünyanın ilk 10’unda yer alan ülke olduğunu bu sebeple potansiyel anlamında Türkiye liderliğinin buradan geldiğini belirtti.

Mete YARAR öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ileriye gidebilmesi için genç nesillerin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiğini savunarak, 15 Temmuz da gösterilen mücadelenin henüz daha bitmediğini, dik durulmasını gerektiğini söyledi.

Ülkelerin artık toprak almadığını değerlendiren Mete YARAR, ülkelerin toprak alarak değil, gönül alarak büyüdüklerini kaydettiği konuşmasında; “Ne kadar çok gönüle hitap edebilirsen, ne kadar onların güvenini kazanabilirsen o kadar büyürsün. Asıl stratejik önem toprak parçasının büyüklüğü değil, nerde olduğu değil, sana nasıl verildiği hangi şartla verildiğidir.” diye konuştu.

Konferansın sonunda Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete YARAR’a plaket ve okulun futbol takımı forması takdim edildi. 

15-01-201815-01-201815-01-201815-01-201815-01-201815-01-2018

16-01-201816-01-2018

15-01-201815-01-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.