ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezinden 4 Dilde EPALE İle Değerler Eğitimi Konferansı

Halk Eğitimi Merkezinden 4 Dilde EPALE İle Değerler Eğitimi Konferansı

Müdürlüğümüz ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde geçen ay EPALE’ye (Avrupa Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu) etkinlik olarak kaydedilen Afgan uyruklu vatandaşlara yönelik İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN tarafından Değerler Eğitimi ile ilgili konferans verildi.

            Erzincan Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programda Afgan ve Türk halkının tarihsel geçmişinin ortak olduğunu, binlerce yıldan beri devam eden bir dostluk, insanlık ve kardeşlik işbirliğinin hala devam ettiğini, bugünde Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun vazgeçilmez iki ülkesi olduğunu söyledi.

            İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN ilimizdeki Afgan uyruklu vatandaşlarımızın sayısının Erzincan ölçeğinde oldukça fazla olduğunu sadece örgün eğitimde 439 öğrencimiz, yaygın eğitimde ise 212 kursiyerin eğitimlerine devam ettiklerini ve onlara Demokratik Değerler, Ahlaki, Sosyal, Kültürel, Dini Değerlere Saygı ölçüsünde eğitim vermeye özen gösterdiklerini ifade etti.

            Programda Sayın Aziz GÜN’ün konuşmaları Türkçeden Farsça, İngilizce ve Almanca dillerine çevrilerek EPALE sistemi üzerinden yayınlanması gerçekleştirilerek 36 Avrupa ülkesinde de takip edilmesi sağlanacak.

            Afganistan uyruklu ailelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen program sonrasında Sayın GÜN katılımcıların problemlerini dinledi, sorularını cevapladı.

Program Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılan ikramla son buldu.

 

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.