ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hedef Lgs 2022" Projesinin İl Toplantısı YapıldıBakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen "Hedef LGS 2022" projesinin il toplantısı, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Fikret AYAZ başkanlığında il genelindeki tüm imam hatip ortaokul müdürleri, Hedef LGS 2022 koordinatör öğretmenleri ve okulların akademik başarıdan sorumlu öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, ilçelerdeki okul ziyaretlerinde bulunması hasebiyle toplantıya çevirim içi olarak bağlanarak projenin önemine değindi. İmam hatip okullarımızın 11-15 Nisan ara tatilde kamp programları, sınav ve soru rehberliği etkinlikleri, iftardan sonra veli muvaffakatialınan öğrencilerle etüt çalışması yaptıklarını bunun için Müdürlüğümüz Din Öğretimi Şubesine,okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ettiğini belirtti.Ayrıca LGS'ye kalan 45 günlük sürenin 40 gününde bütün okullarda yoğunlaştırılmış çalışma programlarının uygulanmaya başlandığını belirterek, okul müdürleri ve koordinatörlerden; Projede hedeflenen sonuçlara ulaşılabilmesi için gereken özveri ve hassasiyeti göstermelerini istedi.

Toplantıda bir selamlama konuşması yapanİl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Fikret AYAZ; "Bir okul başarısının temel ölçüsü, sınavlı okullara yetiştirdiği öğrencilerin oranıyla ölçülmektedir. Bu durum, başarılı öğrencilerin lise tercihlerindeki önemli taleplerinde göze çarpmaktadır. Bunu göz önüne alan Din Öğretimi Genel Müdürlüğü  Hedef LGS 2022 Projesini başlatmıştır. Proje kapsamında; destekleme yetiştirme kursları, bir üst öğrenime hazırlık çalışmaları, kamplar, tanıtım faaliyetleri, sınav ve soru rehberliği çalışmaları yapılmaktadır."dedi.AYAZ, "Hedef LGS 2022" projesi ile öğrencilerimizin akademik başarıları ekip ruhuyla bir plan ve program dahilinde yürütüleceğini, tecrübe ve iyi örnek  paylaşımlarının  bu projenin başarıya ulaşmasında önemli olduğunu belirtti.

Toplantıda İmam Hatip Ortaokullarının "Hedef LGS 2022" koordinatör okul müdürü ve öğretmenleri tarafından tanıtım ve örnek çalışma sunumları gerçekleştirildi.

Toplantı iyi dilek temennileri ile sona erdi.

 

20-04-202220-04-202220-04-2022

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.