ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Veli Bir Öğretmendir

Her Veli Bir Öğretmendir

İlimizde özel eğitimin niteliğinin arttırılması amacıyla, okullarımızda destek eğitim odalarında ve özel eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlere ve okul müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı Erzincan Lisesi konferans salonunda yapıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu tarafından hazırlanan “Her Veli Bir Öğretmendir Projesi” hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN; Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere yönelik okullarda yapılması gereken çalışmalara değinerek bu yıl özel eğitim alanında ilde yapılması planlanan çalışmaları ve bu yıl ikinci dönem itibariyle kaynaştırma uygulamalarıyla okullarda akranlarıyla birlikte eğitimlerine devam eden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere yönelik başlatılan bir proje olduğunu söyledi. Her ilde olduğu gibi ilimizde de özel eğitime ihtiyacı olan insanlar bulunmaktadır. “Herkese İhtiyacı Olan Eğitim” sloganımızdan yola çıkarak bunlara neler verebiliriz. Her hastaya nasıl ki aynı ilaç verilmiyorsa, hastalığına göre ilaç veriliyorsa biz de herkese ihtiyacı olan eğitimi vermeliyiz. 0-17 yaş arasında 857 özel eğitime ihtiyacı olan öğrencimiz var. Bunlar eğitimlerini bizden alıyorlar. Bakanlığımız bunlar için kaynaştırma ve bütünleştirme eğitimini uygulamaktadır. Kaynaştırmadaki amaç öğrencilerimizin akranlarıyla eğitimlerini devam ettirmektir. Bütünleştirmede ise çocuğu okula değil, okulu çocuğa uydurmaktır. Bu çocuklarımızı kenara itmek yerine eğitimlerine çok önem vereceğiz, bu konuda en büyük görev onların eğitimini veren sizlere düşmektedir dedi. 

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.