ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarafından Halep İçin Kermes Düzenlendi

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarafından Halep İçin Kermes Düzenlendi

Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Halep’in Mazlumları için Yola çıktık, Bize Yol Arkadaşı Olur musun” adı altında Halep için Kermes düzenledi.

Düzenlenen kermese Vali Yardımcıları Yaşar Kemal Yılmaz, Mehmet Fatih Kara, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Mutlu, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekler açılan kermeste satılarak elde edilecek gelir Halep´e gönderilecek. Öğrenciler; hazırlamış olduğumuz malzemelerin satışından elde edilecek gelirle bizler de Halep´e ufak da olsa bir şeyler yapmış olacağız bunun için mutluyuz ifadelerini kullandılar.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, gençlerin bu konuda bilinçli olmaları kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini ve emeği geçenlere teşekkür dileklerini iletti. Aziz Gün konu ile ilgili açıklamasında; “Adeta seferberlik içerisinde Erzincan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bütün okullarımızda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz velilerimizle Suriye’ye yardım konusunda çalışmalarla ilgili kampanya başlatmış bulunuyoruz. Özellikle ben şununla başlamak istiyorum. Aliya İzzet Begoviç şöyle der; “Her şeyi bildikten sonra düşmanlarımızın söylediklerinden daha ziyade dostlarımızın konuşmaması bizi üzer” demiştir. Bizlerde mazlumların ve kimsesizlerin yanında olan bir millet olarak bunun sıkıntısını kurtuluş savaşında yaşamış bir millet olarak özellikle çıkış yolumuz her zaman doğrunun yanında olmak her zaman kimsesizin kimsesi olmak onların elinden tutmaktır. En önemlisi olan bizim çocuklarımızın bu bilinç ve şuurla bunları hazırlamaları ki Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin hazırlamış olduğu bir kermes okullarımızın da hepsinde hemen hemen aynı şeyleri görebiliyoruz. Öğrencilerimizin bu işleri yaparken özellikle eğitim yönü çok önemli. Nedenini sorgulayarak kimsesizlerin kimsesi olmak onların elinden tutmak vatanın ne kadar önemli olduğunu bilmeleri açısından bu yaptıkları çalışmalar bizim için çok önemli. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

04-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.