ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü kutlandı.
Öğretmenler Günü Kutlandı

 Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde  Erzincan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin Öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı düzenlendi.

 Erzincan'da İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Murat DEMİR, Şube Müdürleri Sayın, kurum müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler, ve öğrenciler Atatürk Anıtı önünde  Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudular. Katılımcılar adına Sayın GÜN, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törenin ardından İl Müftülüğü Konferans Salonunda kutlama devam etti.

 Programa Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ergün Kutlusoy,  İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğretmenlerin, toplumların geleceğine hitap ettiklerini belirterek, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak; "Bugün 24 Kasım. Bir derdi olanların, gül yetiştirenlerin, sabırla kemali bulanların, muallimlerin, cehaletin en büyük düşmanı olan ilim erbaplarının günü bugün. Gençlerimizi doğruya, hakikate, bilgi pınarlarına yönlendiren öğretmenlerin günü. Bugün, aşkı ve şevkiyle, sesi ve soluğuyla, kışı ve baharıyla çorak arazilerde bile fidan büyütenlerin günü." dedi.

 AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Belediye Başkanı Bekir Aksun'un günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaparak tüm öğretmenlerin bu gününü kutladılar.

 Ardından kürsüye gelen Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, burada yaptığı konuşmada, görev başında şehit düşen öğretmenler olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlere Allah'tan rahmet dileyerek, büyük fedakârlıkla çalışıp emekli olmuş öğretmenlere sağlıklı, huzurlu ömür temennisinde bulundu.

 Konuşmasını sürdüren Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, "Ademoğlunu, beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanın en büyük mesuliyetine sahip kıymetli öğretmenlerim, Ruhumuzun sanatkârı, hayatımızın rehberi olan vefalı öğretmenlerim, Hakikatimizin, mefkûremizin işleyicisi, karakterimizin yapıcısı, kalbimizi, gönlümüzü aydınlatan siz değerli öğretmenlerim, Fedakârlığın, vefanın ve tüm kutsiyetlerin sahibi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

 Sınırları okul duvarlarıyla çizilemeyen, çok anlamlı bir görev olan öğretmenlik, sadece ders saatlerinde üstlenilip sonra bir kenara bırakılamayacak kadar ağır bir sorumluluğun, öğretim programlarının şekillendiremeyeceği ölçüde geniş bir iş alanının, öğrencilerinin yanı sıra toplumun tüm bireylerinden oluşan oldukça kalabalık bir kitleye hizmet edebilecek çapta bir fedakârlığın adıdır.

  İnsanlığın doğruları bulmasına, eğitimine, mutluluğuna adanmış bir ömrü, çoğu kez kendisini de ihmal ederek harcayan bir tutku insanıdır öğretmen. Öğretmen, ders ve davranışlarıyla öğrencilerin zihninde silinmez renkli çizgiler bırakan, yeri doldurulamaz bir öğreticidir. Öğretmen, doğruyu öğreten, doğru düşündüren, öğrencisinin gönlünü coşturup ruhunu kanatlandıran, yolunu kesen bütün kara delikleri bertaraf edip onu aydınlık yarınlara ulaştıran talihli insandır.

 Aziz milletimizin evlatlarına vatan, millet, bayrak ve devlet aşkını aşılayan, bin yıllık kadim bir medeniyetin mirasçısı olduğumuzu öğreten, çağların ötesini öngören, devrin ruhuyla yoğrulmuş dimağları eğiten, siz değerli eğitimcilerin varlığı bizleri aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Her türlü kötülükten müstesna çocuklarımızın geleceği, sizin insaflı, vefalı ve hünerli gayretlerinizle şekillenecektir.

  Eğitim ve öğretim; çağın gereklerine uygun olarak sürekli gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen, insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreçtir. Eğitim sürecinde, dünyanın her yerinde öğrenme ve öğretme ihtiyacının karşılanmasında en temel unsur öğretmenlerdir.

 Ülkemizde geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarafından, demokrasinin yaşama biçimi olarak benimsenmesi, millî ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması, eğitimle gerçekleşecek ve ülkemizin en gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. Geleceğimizin inşasında rol alacak, evlatlarımıza yön verecek, onları şekillendirecek, memleketini, milletini ve milli iradesini sahiplenecek evlatlarımızı yetiştirecek, onlara bu değerleri aşılayacak, Milli Eğitim camiasının neferleri öğretmenlerimizle güçlü yarınlara ulaşabilecek, yarınlarımıza yön verebileceğiz.

 Güçlü bir motivasyon, kalıcı hedeflerimiz ve emin adımlarımızla, köklü tarihimizden aldığımız, yüce değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda, en büyük başarı ve takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir. Temel demokratik değerlere sahip, bireysel farklılıkları ne olursa olsun, araştırma, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmekle birlikte amacımız öğrencilerimizi üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır.

 Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı; üreten, paylaşan, fikirlerini hoşgörü ortamında tartışabilen, en önemlisi de bilim ve teknolojide geleceğe yön veren ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor, hedefimize de ancak ve ancak eğitim anlayışımızın en önemli unsuru olarak gördüğümüz öğretmenlerimizle ulaşabileceğimize inanıyoruz.

 Bu itibarla; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görev uğruna şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anarken,  geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum" dedi

 Konuşmaların ardından program, öğrenciler tarafından hazırlanan Öğretmen konulu orotoryo ile devam etti. Emekli öğretmenlerin "Hizmet Şeref Belgesi" ile ödüllendirildiği program, öğretmen konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, mesleğe yeni başlayan 24 öğretmenin yemin etmesiyle son buldu.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.